• Sema Özpekmezci

Farkındalıklı Yaşam Rehberliği Programı

En son güncellendiği tarih: 4 Nis 2020

O kadar çok bireysel ve online Farkındalık eğitimi isteği geldi ki, ilk başta hiç düşünmesem de şimdi bunu eklediğimi duyurmak isterim. Mindfulness'ta bire bir çalışmak bana da çok heyecanlı geldi :)


Ekim 2018'de Farkındalık eğitimlerine kendi kişisel gelişimim ama en çok da danışanlarım için başlamamla benim hayatım değişti. Öyle bir ayaklarım yere basar ve kendimi tanır oldum ki, daha da derinleşmek istedim. Sadece daha fazla bilgi almak ve derinleşmek için MBSR (Farkındalık Temelli Stres Azaltma) eğitici eğitmenliğine başladım. Değişimleri gördükçe bunu daha fazla kişi bilmeli ve duymalı diye eğitimlere başladım. Öncelikli amacım sadece beslenme ile birleştirmekti ama sonradan farkettim ki bu programı bitiren kişileri ben zaten sonradan sağlıklı besletebilirim :) Öncelik yaşamın, bedenimizin ve zihnimizin farkına varmamız. Dolayısı ile bu programa başlarken nasıl beslendiğinizin bir önemi yok. Her ne yaşıyorsanız, her nasıl besleniyorsanız beslenin, bu programa katılabilirsiniz.

Bu program beslenme ile bağlantısı olmayan, yaşayan herkesin deneyimlemesi gereken, modern dünyada kendimizle, etrafımızla ve dünyamızla kopan insani bağlantılarımızın tekrar harekete geçeceği bir programdır. Daha fazla detayını burada linkten alabilirsiniz.


Istanbul'da olmayanlar ya da grup çalışmasına katılmak istemeyenler için Farkındalıklı Bütünsel Yaşam adı ile birebir ve online eğitimlere de başlıyorum.


Farkındalıklı Yaşam Programı kimler için uygundur?

Gündelik hayatla başa çıkmakta zorlanan, hayata daha sakin bakmak isteyen, yaşananlara tepkilerini bilinçli olarak vermek, stresi kontrol edebilmek, duygularını ve duyumlarını görmek isteyen, aslında kendini, ilişkilerini ve dünyayı tanıyıp, yeniden keşfetmek isteyen herkese uygundur. Programın ana amacı stres kontrolüdür.

Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur, istekli olmak dışında :)


Program İçeriği

1. hafta Farkındalık, Nefes Meditasyonu

2. hafta Beden Farkındalığı, egzersizler

3. hafta Limitlerimiz

4. hafta Stres reaksiyonları

5.hafta Şefkat ve metta meditasyonları

6. hafta Zorlu durumları karşılama ve başa çıkma


Nasıl uygulanır?

Birebir ve online bir programdır. Görüşmeler FaceTime, Skype veya Zoom Meeting üzerinden yapılmaktadır.

6 haftalık bir programdır. Her haftanın bir günü 1.5 saatlik görüşmeler olarak devam eder. Toplamda 9 saatlik bir programdır.

Bilgi, tema ve bir dizi farkındalık egzersizlerini içerir.

Oturumlar dışında, iki oturum arasında uygulamak için ses kayıtları, çizelgeler ve bilgi dökümanları verilir.

Bu programda egzersizlere günde 30-35 dk ayırmanız beklenir.

Katılımcılar yapılacak ön görüşme ile alınacaktır. Ön görüşme için, kendinizi tanıtan bir emaili sema@semaozpekmezci.com adresime göndermenizi rica ederim.

6 haftalık programın ücreti 1750 TL'dir.

860 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör