• Sema Özpekmezci

Farkındalıkla ve Sezgisel Beslenme Danışmanlığı

En son güncellendiği tarih: Nis 1

Beslenme ancak mutlu olunarak yapılmalıdır. Sevmeyerek yapılan hiçbir beslenme şekli sürdürülebilir olamaz. Bu görüş ile çıktığım yolda Mutlu Beslenme programını hazırladım. Bu programı ustalık eserim olarak ilan ediyorum :) Şimdiye kadar aldığım tüm eğitimlerin tecrübe ile harmanlanması ile oluşmuş, bu programda beslenmeyi her açıdan ele alıyoruz. Bireysel olarak benimle birlikte 2,5 ay boyunca farkındalıkla beslenecek ve bunu hayatınıza nasıl adapte edeceğinizi öğrenebileceksiniz.* Haftada 1 saat özel görüşmeyle birlikte bilgi dosyaları, günlük egzersizler, farkındalık egzersiz dökümanları ve meditasyon ses kayıtları da programımızda yer alacak.

* Program esnasında oluşacak sorularınız için bana ulaşabileceksiniz.

* Grup çalışmasında 10 hafta yaptığımız bu program, bireysel çalışmamızda da aynen 10 oturum, 2,5 aydır.


-Bu programda neler var?


Bütünsel Beslenme, Fonksiyonel Tıp, Farkındalık Temelli Stres Azaltımı, Mindful Yoga eğitmenliği ve Farkındalık Temelli Beslenme konularının hepsinin en önemli kısımlarını aldım ve birleştirdim. Her aldığım eğitimde ‘’keşke içinde şu da olsa’’ diyerek derinleştiğim ve o açığı da tamamladığım, bence eksik kalan her şeyi eklediğim ve tam gönlüme göre bir iyileşme programı hazırladım.

Her hafta 1 saat 15 dk (75 dk) süren oturumlardan oluşuyor. 10 oturumdur.

Zoom üzerinden yapılan bire bir çalışmadır.

Program sadece oturumlardan oluşmaz. Tüm sürecin her gününde yapılacak egzersizler, deneyimlerden oluşur. Aslında 2.5 aylık baştan aşağı değişim programıdır. Günlük en az 30-45 dk egzersizlere vakit ayırmanız gerekmektedir.


-Konularımız nedir?


Her haftanın oturum konusu aşağıdaki gibidir.


1. Hafta - Beslenmede dışsal bilgelik, Fonksiyonel Tıp bakış açısı ile sağlıklı beslenmeye giriş (Institute of Functional Medicine Ana Beslenme Planı uygulanır)

2. Hafta - Mindfulness’a giriş, tat alma farkındalığı, otomatik pilotla seçimler

3. Hafta - Farkındalıkla Beslenme, düşünceleri gözlemleme ve fark etmek

Bir tetikleyici olarak düşüncelerimiz

4. Hafta - Fiziksel Açlık ve beden farkındalığı, yoga

5. Hafta - Duyguları tanımlama, duygusal yemek ve tetikleyiciler

Bir tetikleyici olarak duyguları fark etmek

6. Hafta - Sinir sistemi ve stresin beslenme üstünde etkileri, tetikleyiciler

Doyma farkındalığı

7. Hafta - Diyetsiz beslenme yaklaşımı, kaçamak nedir, Mindful Yoga

8. Hafta - Özşefkat, Kilo ile olan ilişkimiz, Bedeni fark etmek

9. Hafta - Sağlıklı Beslenmeyi sürdürebilmek ve Denge


10. Hafta - Yeni bir başlangıç


-Programa kimler katılabilir?


Programa beslenme düzeninden memnun olmayan, değişiklik yapmak isteyen ama yapamayan, devamlı diyet yap-bırak döngüsünden bıkmış, duygusal yeme, tıkınarak yeme, stresle ile yeme sorunu bulunan, yediklerinden vazgeçemeyen, defalarca diyet yapmış bırakmış kişiler, aslında modern dünyada beslenme ile ilişkisi bozulmuş herkes katılabilir.

Uygulayacağımız beslenme herkese uygundur. IFM Fonksiyonel Tıp Ana Beslenme planıdır. Keskin bir diyet programındansa sürdürülebilir bir sağlıklı beslenme programıdır.


En kısa anlatımı ile yemekle olan ilişkimizi baştan düzenlemek, bedenimizi fark etmek, pişmanlık duymadan, kendimizi suçlamadan, stresimizin, duygularımızın , düşüncelerimizin yemek ile bağlantısını, ne yediğimizi, neden yediğimizi deneyimleyeceğimiz bir programdır.


-Bu program sonunda ne olur?

* Beslenme ile ilişkiniz şekillenir.

* Vücudunuzu ve size neler söylediğini dinler hale gelirsiniz.

* Zorlayıcı durum, duygu ve düşüncelerin beslenmenize etkisini görüp, tercih yapabilme lüksüne kavuşursunuz.

* Sürdürülebilir sağlıklı bir beslenme modeli öğrenmiş ve hayatınıza adapte etmiş olursunuz.

* Artık hep bıktığınız diyet yap-bırak modundan çıkarsınız.

* Yediğiniz yemeklerin tadına hakim olursunuz.

* Bedeniniz ile yargılamadan, kızmadan iletişime geçersiniz.

* Kendinize karşı daha nazik, daha sakin olursunuz.

* Ne zaman acıktığınız, ne zaman doyduğunuz her zaman sizin kontrolünüzde olur.

* İstemsizce, durmadan yemeyi kontrol edebilirsiniz.

* Bedeninizin doğal fiziksel açlık ve tokluk sinyallerini algılarsınız.

* Yemeklerin gerçek tadının farkına varırsınız.

* ‘’Bu bana yeter’’ deme özgürlüğü sizin elinizde olur.

* Farkında bir yaşam ve beslenmenin nasıl olduğunu tüm hayatınıza adapte edersiniz.


Not : Bunların hepsi aynı anda gerçekleşmese de, sağlıklı beslenmeye geçen ve devam eden bir çok kişide sonuç olarak gözlemlenmiştir.


Farkındalıkla ve sezgisel beslenme ile ilgili her şeyi birleştirip bu programı hazırladım.

Bu program sadece haftalık toplantılardan oluşan bir süreç değildir. 2,5 ayın her gününe yayılmış olan, devamlı uygulama gerektiren bir dizi egzersizler ve hayat değişikliklerinden oluşur. Bu programa katılanların 2,5 aylık bu süreçte, verilecek tüm egzersizleri ve uygulamaları yapılacağı kabul edilir.


Programa katılmak için kendinizi tanıtan bir yazıyı bana sema@semaozpekmezci.com adresime göndermenizi rica edeceğim. Kaydınızı ben onayladıktan sonra aşağıdaki linkten yaptırabilirsiniz.


10 hafta, her hafta 1.5 saatten oluşan görüşmeler, dökümanlar, ses kayıtları, beslenme için dökümanlar - KDV dahil 5.000 TL'dir.


https://front.sanalposentegrasyonu.com/#/product/100236/1279


Bu program ile hayatınızda değişiklik olacağına, artık tamamen yeni bir kişi olacağınıza inancım sonsuz. Çok kişiye faydası olması dileklerimle.


Yasal uyarı : Bu programın içeriği özel olarak Sema Özpekmezci tarafından oluşturulmuştur ve tescillidir. Program boyunca paylaşılan dökümanların, içeriğin, ses kayıtlarının ve paylaşılan/verilen her türlü bilginin başka bir yerde izinsiz kullanılması, kopyalanması yasaktır. Tespit edildiğinde gerekli makamlara başvurulacaktır.


** Bu beslenme hiçbir hastalığın iyileşmesi için garanti vermemektedir. Bu konuda bir sorumluluk almadığımızı belirtmek isterim. Bu programa katılarak kendi isteğiniz ile rafine şekersiz ve sağlıklı bir beslenme yapmak istediğinizi kabul etmiş sayılırsınız. Özel durumunlarınız için doktorunuza danışmanızı rica ederim.


695 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör