top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Ücretsiz Meditasyon ve Rahatlama Pratikleri, BBM

Güncelleme tarihi: 9 Mar

Bugün yürüyüş yaparken, seneler önce okuduğum Martı kitabını tekrar Storytel'den dinliyordum. Zihnimde zaten ''ne yapsam da şu bendeki rahatlama tekniklerini aktarabilsem'' diye düşünüyordum ve o anda kitapta tam şu bölüm geçti.

Martı'nın hikayesini bilirsiniz ama hatırlatayım. ''Martılar hızlı uçamaz, deneme, niye yapıyorsun'' diyen sürüsüne, ailesine karşı çıkıyor, bu tezi yıkıyor ve kendi çabaları ile 225 km hızda uçuyor. Bu bir martı için mucize. Ondan sonra şunları söylüyor.


''Şimdi uğruna yaşanacak ne çok şey var. Balıkçı tekneleri arasında kasvetli gidiş gelişler haricinde başka bir yaşama nedeni var artık. kendimizi cehaletten kurtarabilir, seçkin, akıllı ve becerikli varlıklara dönüşebiliriz. Özgür olabiliriz, uçmayı öğrenebiliriz.''


İçimdeki muazzam kapasiteyi keşfediyor. Bizde de, hepimizde var bu. Ben de aynı bunları ilk kez sema dönüşü yaptıktan sonra hissetmiştim. Özgür olabiliriz, uçmayı öğrenebiliriz :)


Daha sonra martıyı sürüye karşı bir şey yaptığı için konseye çıkartıyorlar. Konseyde şunları söylüyor.


''Benim lider olmak gibi bir arzum yok. Sadece öğrendiklerimi paylaşmak, hepimizin önünde açılan ufukları göstermek istiyorum''


Yürüyüş yaparken bir anda durdum. Ben de sadece hepimizin içindeki bu ufukları göstermek istiyorum dedim. ''Instagram bana yetmiyor, kimsenin yapmayacağı 1 dakikalık videolara sığamıyorum'' dedim ve herkese açık, ücretsiz meditasyon ve mindfulness pratiklerini başlatmaya karar verdim.


Geçen sene ücretsiz meditasyon yaparken her hafta buluşurduk. Beraber gözyaşı döktüğümüz de oldu, pamuk gibi olup yerimizden kalkamadığımız da.

O halde geldi, geldi, tekrar geldi. Hem de bu sefer sadece meditasyon değil, bazen hareket de katacağız, mindful hareketler yapacağız, sinir sistemini sakinleştirecek egzersizler yapacağız. Yaparız da yaparız ama bir şartla. Gelmeniz lazım.

Siz devam ettiğiniz sürece ben hep anlatmaya devam edeceğim. Yaz olduğunda 10-15 kişiye düşerse o zaman dururuz ama yaza daha çok var :) haydi başlayalım. Şimdilik kapasitemiz 500 kişi.


EKLEME/DÜZENLEME : BU YAZIYI YAZDIĞIMDA DAHA 6.ŞUBAT DEPREMİ OLMAMIŞTI. BAŞLAYACAĞIMIZ HAFTA DEPREM OLDU. ÇOK ZOR VE TRAVMALI BİR SÜREÇ GEÇİRİYORUZ. BİR SÜRE BU BULUŞMALARI TRAVMA İLE BAŞ ETME, SİNİR SİSTEMİ DÜZENLEME EGZERSİZLERİ İLE HAFTADA İKİ GÜNE ÇIKARTTIM.


❗️Her Perşembe saat 21:00 Meditasyon ve Sinir Sistemi Dengeleme 30 dk kadar, 500 kişi kapasite, dolarsa Youtube kanalımdan canlı yayın ve kayıt orada duracak. YT kanalımın linki aşağıda.

❗️Her Pazar 11:00 45 dk kadar, travma çözümlemede çok etkili BBM egzersizleri, SADECE ZOOMdan, bunu canlı yaptırmam lazım, kayıt maalesef alamıyorum ve Youtube'a koyamıyorum. Kapasite yine aynı, 1000 kişi. Sevgili Zeynep Aksoy'un platformunda onun isteği ile yaptırıyorum. Herkese açıktır.


Her Perşembe 21:00'de Meditasyon ve Sinir Sistemi Dengeleme Pratikleri Zoom linki ve şifresi aşağıdadır. Link sabittir. Her hafta aynı detaylar ile bağlanacağız.


Topic: Ücretsiz Meditasyon ve Rahatlama Egzersizleri ve BBM


Her hafta için toplantı linki

https://us02web.zoom.us/j/88354957612?pwd=aUM0Zk1YSFhrZlBiT1NqZGdpTjAxZz09


Meeting ID: 883 5495 7612

Passcode: 005001


Saat 20:55'te Zoom'u açmış olacağım. Toplantı odasını ben açmadan katılımcılar katılamıyor.

Zoom için teknik desteğe ihtiyaç duyarsanız çevrenizden veya Google'dan yardım almanızı rica edeceğim.


İlk 500 kişi dolunca Zoom giriş yapmanıza izin vermeyecektir, o zaman Youtube kanalımdan aynı yayını canlı olarak izleyip, katılabilirsiniz. Youtube linkini de aşağıda bulabilirsiniz. Eğer girdiğinizde ana sayfaya canlı yayın videosunu göremezseniz lütfen sayfayı yenileyin. Video ekranınızda görününce üstüne tıklayarak dersi canlı izleyebilir ve egzersizlerimizi hep beraber yapabiliriz. Aynı zamanda orada kayıtlı da duracak.


Youtube kanalımın linki de burada.

https://www.youtube.com/channel/UCwpreRTf4NWoKTq32gro7BQ


Her Pazar sabah 11:00'de BBM Zoom linki ve şifresi aşağıdadır. Link sabittir. Her hafta aynı detaylar ile bağlanacağız.


Her hafta için toplantı linki

https://breathingmind.zoom.us/j/86851942371?pwd=TUtmVEZtbnVwUndxM0oyZFF4T1JaUT09


Meeting ID: 868 5194 2371

Passcode: 2468


Herkese, kendime, evrene yararlı olması dileklerimle. Bütünün faydasına olsun 💗

Bu zorlu zamanlarda sizlere biraz katkım olursa, başka bir şey istemem.


En içten sevgilerimle

Sema Özpekmezci Hadjichristofi11.474 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page