Programlar - Eğitimler

Sağlıklı yaşam için sadece brokoli yemenin yetmediğini, beslenmenin bütün olduğunu çalıştığım kişiler ile tecrübe etmem üzerine, aldığım eğitimler ile programlarımı daha bütünsel hale getirdim. Ruh-zihin-beden bütünlüğü sağlık için en önemli yaklaşımdır. Bu yaklaşımla verdiğim tüm eğitimleri ve programlarımı burada görebilirsiniz. 

WhatsApp Image 2020-09-14 at 17.27_edite

Eliminasyondayım
Farkındayım Semineri

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Fonksiyonel Tıp’ta yeni bir beslenme ve iyileşme sürecine her zaman eliminasyon diyeti ile başlarız.  Yapılabilecek en iyi ve garanti intolerans testi aslında Eliminasyon Diyetidir ve herkesin kendi vücudunun cevabıdır. Bu program, dünyada MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini eliminasyon diyeti  ile birleştirerek uygulayan ilk programdır. 

Seminer şeklinde 5 oturumdan ve her gün e-mail ile iletişimden oluşur.

Kiraz çiçekleri

3'lü Eliminasyon ile Tazelenme

Üçlü Eliminasyon ile Tazelenme Semineri

Tam eliminasyon diyetinin daha rahat uygulanan ve davranışlar üzerinde de çalıştığımız bir seminerdir. Bu programda sadece 3 besin grubunu elerken, besinler ile ilişkilerimiz, farkındalıkla beslenme, duyguların ve stresin beslenme ile ilişkisinden de bahsedeceğiz ve üzerinde egzersizler, çalışmalar yapacağız. Amacım, yaptığımız değişikliklerin mantığını anlatırken, sizlere sürdürülebilir sağlıklı yaşam alışkanlıkları edindirmek ve bedenlerinizin tazelenmesine yardımcı olmak. Seminer ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. 

Yukarıdaki iki program her ay dönüşümlü olarak devam etmektedir.

Beyaz Kum ve Taş

Mindfulness Mentörlüğü
(Bireysel Çalışma)

Mindfulness Mentörlüğü (Bireysel Çalışma)

Bugüne dek aldığım mindfulness eğitimleri ve nörobilime olan ilgimi ve öğrendiklerimi bir araya getirerek sinir sistemi odaklı, stres azaltma, kaygıların ve anksiyetelerin etkilerini azaltan, mindful yaşam, farkındalıkla hareket, her bedene uygun yoga, meditasyon, nefes teknikleri, BBM egzersizleri yapacağımız, zihnin sakinleştiği, dolayısı ile bedenin de sakinleştiği bireysel programımdır. 

Detaylar için aşağıdaki devamı butonuna tıklayabilirsiniz.

 
MBEAT.jpg

MBEAT (Birebir Çalışma)

Mindfulness Temelli Beslenme Farkındalığı Programı

MB EAT Mindfulness Temelli Farkındalıkla Beslenme programıdır. En kısa anlatımı ile yemekle olan ilişkimizi baştan düzenlemek, bedenimizi fark etmek, pişmanlık duymadan, kendimizi suçlamadan, ne yediğimizi, neden yediğimizi deneyimleyeceğimiz bir programdır.

 

Ben de sonuçları kanıtlanmış bu programa, yine sonuçları kanıtlanmış, en güvendiğim beslenme yolu Fonksiyonel Tıp ana beslenme planını ekledim ve hayalimdeki programa kavuşmuş olduk.

 

Detaylara aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

Yatıştırıcı Bell

Sakin Zihin, Sakin Beden Grup Çalışması

Sakin Zihin, Sakin Beden Grup Çalışması

Bugüne dek aldığım mindfulness eğitimleri ve nörobilime olan ilgimi ve öğrendiklerimi bir araya getirerek sinir sistemi odaklı, stres azaltma, kaygıların ve anksiyetelerin etkilerini azaltan, mindful yaşam, farkındalıkla hareket, her bedene uygun yoga, meditasyon, nefes teknikleri, BBM egzersizleri yapacağımız, zihnin sakinleştiği, dolayısı ile bedenin de sakinleştiği 9 haftalık programdır. Detaylara aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

 
Mountians ve Göl

Doğayla Tazelenme Kampı

Doğayla Tazelenme Kampı - 3 Gün

Tek günlük atölyemiz o kadar keyifli geçti ve o kadar talep gördü ki, hemen ardından, üç günlük kampımızı planladık. Yine Sapanca'da, doğa annenin kucağında buluşuyoruz ama bu defa tam 3 gün beraber geçireceğiz. Tamamen bütüncül yaklaşımla, hem zihinlere hem bedenlere iyi bakıp, sabahtan akşama kadar kendimizi pamuklara saracağımız, doğanın yenileyici gücünden faydalanıp, tazeleneceğimiz bu atölyeyi sevgili eşim, Klinik Psikolog, Constantinos Hadjichristofi ile birlikte planladık.

 

Detaylara aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

Tropikal Çiçek

Farkındalıkla Beslenme Kısa Semineri 

Farkındalıkla Beslenme Kısa Semineri 

Farkındalıkla beslenme, sağlıkta ve yemekle ilişki kurmamızda uygulanabilecek en iyi yollardan biridir. Benim hayatımda ve çalıştığım binlerce kişinin hayatında çok büyük değişikliklere yol açmıştır. Bu konuda çalışmak için sağlıklı beslenme ile ilgilenmenize de gerek yok. Her çeşit besleniyor olup, yine bu seminere katılarak beslenme ile ilişkinizi düzenleyebilirsiniz. Bence bu teknikler kişiyi beslenme konusunda özgürleştiriyor.

Program ile detaylı bilgiye aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

Çiçek vazosu

Şekersiz Mutfak
ve Yaşam Semineri

Şekersiz Mutfak ve Yaşam Semineri

Yaşam koşturmalarımızdan ve yoğunluktan

uzun süreli programlara zaman ayıramamak, adım adım sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinilmesine engel olmamalı diye düşündüm ve birbirinden bağımsız, hap bilgiler verebileceğim 1.5 saatlik seminerler düzenlemeye karar verdim. İlki, tabii ki benim için en önemli sırada olan şekersiz beslenme. İşte bu yüzden, Şekersiz Mutfak ve Yaşam Semineri karşınızda... :) Detaylara devamı tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.

Bulanık çiçekler

Meditasyon ve Nefes Egzersizleri

Meditasyon ve Nefes Egzersizleri Kursu

Bu  program ile 4 haftada meditasyon yapmayı ve nefes egzersizlerini öğreniyoruz. Herkese ulaşabilmek için, beynimiz ve zihnimiz için çok gerekli olan bu sağlık egzersizini sizlere öğretebilmek için çok heyecanlıyım. Artık hiç kullanmayacağınız aplikasyonlara, kitaplara ihtiyacınız kalmayacak çünkü artık kendi kendinize zihninizi dinlendirme ve meditasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacaksınız.

WhatsApp Image 2020-08-20 at 11.32.13.jp

MBSR

Mindfulness Temelli Stres Azaltımı Programı 

Farkındalık Temelli Stres Azaltımı Programı

MBSR, farkındalık tekniklerinin belli bir program dahilinde uygulandığı, bilimsel olarak desteklenmiş, farkındalığı ve anda olmayı hayata adapte etmeyi deneyimleten bir programdır. 

Modern hayatta, koşturmada, unuttuğumuz, insanın özündeki yaşama şeklini öğrenmek, hatırlamaktır. Fiziksel durumlarla ve zorlu duygularla başa çıkabilmek için kişiyi güçlendirmek üzerine planlanmıştır. 8 haftalık bir eğitim seridir. Farkında, daha az stresli, şefkatli, kendimizi tanıma ve duygularımızı, düşüncelerimizi gözlemleme hedeflidir.