top of page

Programlar - Eğitimler

Sağlıklı yaşam için sadece brokoli yemenin yetmediğini, beslenmenin bütün olduğunu çalıştığım kişiler ile tecrübe etmem üzerine, aldığım eğitimler ile programlarımı daha bütünsel hale getirdim. Ruh-zihin-beden bütünlüğü sağlık için en önemli yaklaşımdır. Bu yaklaşımla verdiğim tüm eğitimleri ve programlarımı burada görebilirsiniz. 

Kiraz çiçekleri

3'lü Eliminasyon ile Tazelenme

Üçlü Eliminasyon ile Tazelenme Semineri

Tam eliminasyon diyetinin daha rahat uygulanan ve davranışlar üzerinde de çalıştığımız bir seminerdir. Bu programda sadece 3 besin grubunu elerken, besinler ile ilişkilerimiz, farkındalıkla beslenme, duyguların ve stresin beslenme ile ilişkisinden de bahsedeceğiz ve üzerinde egzersizler, çalışmalar yapacağız. Amacım, yaptığımız değişikliklerin mantığını anlatırken, sizlere sürdürülebilir sağlıklı yaşam alışkanlıkları edindirmek ve bedenlerinizin tazelenmesine yardımcı olmak. Seminer ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. 

Screenshot 2023-12-05 at 11.16.52.png

6 Santimetre

6 Santimetre - Düşük Karbonhidrat Yüksek Yağ Beslenme Programı

Düşük Karbonhidrat Yüksek Yağ beslenme aslında bir şemsiye. Bunun altında Ketojenik Diyet, Atkins gibi bir çok çeşit var. Ben sizlere en normalini uygulatacağım. Dümdüz düşük karbonhidrat beslenme zaten size müthiş bir metabolik sağlık getirecek. Adım adım, ihtiyacınız olan makroları, miktarları hesaplamayı öğreteceğim. Her besinin içindeki karbondihratı hesaplamayı, dengelemeyi anlatacağım. Böylece sağlık için çok faydalı olan bu beslenme biçimini ömür boyu sürdürebilecek şekilde kendiniz öğrenmiş olacaksınız.

İki Program Arasındaki Fark

Eğer otoimmün rahatsızlıklarınız varsa, beslenme davranışlarınızda ayarınız biraz kaçtıysa, biraz duygusal yemeniz, biraz stresle yemeniz varsa, sizi 3’lü Eliminasyon’la Tazelenme’ye davet ederim. Bu sadece bir başlangıç diyetidir; ben üzerine sürdürülebilirlik anlatıyorum. Hiçbir zaman ömür boyu yapılması gereken bir diyet değildir. Özellikle otoimmün rahatsızlığı olanlar çok ilgi gösteriyor. Ama onun haricinde hiçbir rahatsızlığınız olmasa da, bedeni fabrika ayarlarına döndürüp üzerine sağlıklı bir beslenme inşa etmek için hazırladığım bir programdır. İçinde stresle yeme, duygusal yeme, farkındalıkla yeme var. 
6 Santimetre-Düşük Karbonhidrat Yüksek Yağ programı, daha ne yiyeceğimizin belli olduğu, daha hesaplı, kitaplı, herkesin kendi ne yiyeceğini hesapladığı bir beslenme eğitimi. Eğer ki beslenme bozukluğunuz varsa, bu programa gelmenizi tavsiye etmem. Çünkü bu programda, bayağı listelerle hesap kitap yaparak ve daha çok metabolik, bel bölgesindeki yağları azaltmaya, beden yağlarımızı azaltmaya ve metabolizmamızı, şeker ve insülinimizi dengelemeye yönelik çalışıyoruz.

Yukarıdaki iki program her ay dönüşümlü olarak devam etmektedir.

Green Field

Ne Olursan Ol, Gel!

Ne Olursan Ol, Gel!

Ne olursanız, beslenme yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, buyrun gelin! Bu program Beslen, Rahatla; Farket, Zevk Al mottosunu merkezine koyarak oluşturuldu. Sizlerden de gelen "Nereden başlasam?", "Nasıl yapsam?" sorularının hepsine, en pratik, uygulaması ve sürdürebilmesi en kolay yoldan, ekmeğinize, peynirinize dokunmadan cevap bulabileceğiniz bu program ile detaylı bilgiye aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

Mountians ve Göl

Urla'da Doğayla Tazelenme Kampı

Urla'da Doğayla Tazelenme Kampı - 3 Gün

Tamamen bütünsel yaklaşımla planladığımız kampımız artık klasik oldu. Her ay değişen mevsimlerle, yenilenerek devam ediyor...Sapanca'da, doğa annenin kucağında buluşuyoruz ve 3 gün beraber geçiriyoruz. Tamamen bütüncül yaklaşımla, hem zihinlere hem bedenlere iyi bakıp, sabahtan akşama kadar kendimizi pamuklara saracağımız, doğanın yenileyici gücünden faydalanıp, tazeleneceğimiz bu kampı sevgili eşim, Klinik Psikolog, Constantinos Hadjichristofi ile birlikte yapıyoruz. Beden, zihin ve ruh sağlığına bir bütünde odaklanıyoruz.  

dandelion-flowers-plants-nature-wallpaper-preview.jpg

Mindfulness ve Meditasyona Başlangıç Eğitimi

Mindfulness ve Meditasyona Başlangıç Eğitimi

Pandemiden beri ilk kez yüz yüze olacak şekilde, özenle hazırladığım, adına Yaşam Sanatı demeyi yakıştırdığım mindfulness programım başlıyor. 4 hafta boyunca, hafta sonları Bostanlı'da beraberiz.

Meditasyon ve mindfulness çalışması yapmayı ve hayatımıza adapte etmeyi öğreniyoruz.

Artık hiç kullanmayacağınız aplikasyonlara, kitaplara ihtiyacınız kalmayacak çünkü artık kendi kendinize zihninizi dinlendirme ve meditasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacaksınız.

pexels-julian-paolo-dayag-1673973.jpg

Urla'da Sakin Bir Gün

Urla'da Sakin Bir Gün

Urla'ya taşındığımızdan beri günübirlik etkinlik yapacak bir yer arıyorduk ve sizlerden de çok istek geliyordu. Tam gönlümüze göre bir yer bulamamamıştık; sonunda bulduğumuz bu yere bayıldık. Ağaçların arasında, harika stüdyosu, sıcacık ortamı olan bir çok tatlı bir işletme.

Sizler için eşim, klinik psikolog Constantinos Hadjichristofi ile birlikte, kendimize bir bütün olarak iyi bakacağımız, sakin bir gün planladık. Çok güzel ve sağlıklı bir öğle yemeği, sağlıklı ara öğünler de bize eşlik edecek. Sizlerin de seveceğini umuyoruz.

WhatsApp Image 2020-08-20 at 11.32.13.jp

Mindfulness Temelli Stres Azaltımı Programı 

MBSR

Farkındalık Temelli Stres Azaltımı Programı

MBSR, farkındalık tekniklerinin belli bir program dahilinde uygulandığı, bilimsel olarak desteklenmiş, farkındalığı ve anda olmayı hayata adapte etmeyi deneyimleten bir programdır. 

Modern hayatta, koşturmada, unuttuğumuz, insanın özündeki yaşama şeklini öğrenmek, hatırlamaktır. Fiziksel durumlarla ve zorlu duygularla başa çıkabilmek için kişiyi güçlendirmek üzerine planlanmıştır. 8 haftalık bir eğitim seridir. Farkında, daha az stresli, şefkatli, kendimizi tanıma ve duygularımızı, düşüncelerimizi gözlemleme hedeflidir. 

WhatsApp Image 2020-09-14 at 17.27_edite

Eliminasyondayım
Farkındayım Semineri

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Fonksiyonel Tıp’ta yeni bir beslenme ve iyileşme sürecine her zaman eliminasyon diyeti ile başlarız.  Yapılabilecek en iyi ve garanti intolerans testi aslında Eliminasyon Diyetidir ve herkesin kendi vücudunun cevabıdır. Bu program, dünyada MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini eliminasyon diyeti  ile birleştirerek uygulayan ilk programdır. 

Seminer şeklinde 5 oturumdan ve her gün e-mail ile iletişimden oluşur.

Somatik Stres
Azaltma

Somatik Stres Azaltma Programı

Stres çağımızın hastalığı. Stresin kaynağını hayatımızdan çıkartamıyorsak, stresin bedenimize olan etkilerini azaltabiliriz. Yani daha sakin bir bedenin içinde, daha kontrollü bir zihinle yaşamak mümkün.

Mindfulness Temelli Stres Azaltma ve Mindfulness Temelli Yoga eğitmeni olarak aldığım yeni eğitimleri,  mevcut bilgilerimle harmanladığım, hatta içine birazcık beslenme de kattığım yepyeni programımı sizlere sunmak isterim. Detaylara aşağıdaki devamı butondan ulaşabilirsiniz.  

Pink Rose

Bütünsel Detoks 
Programı

Bütünsel Detoks Programı
 

Detoks programımız şahane ilerliyor, sizlerden çok güzel dönüşler ve yoğun istek geldiğinden, Ağustos ayında programın ikincisini gerçekleştireceğiz. Bedenlerimizi en basit, ulaşılabilir gıdalarla, aç kalmadan, her yerde uygulanabilir şekilde tertemiz hale getireceğiz. Bu programda dünyanın en prestijli

ve önemli Fonksiyonel Tıp Okulu, benim mezun olduğum kurum, Institute of Functional Medicine'in detoks programını takip edeceğiz. Programın içinde bol bol da benim dokunuşlarım olacak. Beslenme detoksunun yanında toksin atmaya yardımcı nefes egzersizleri, hareketler, zihin detoksu, her güne yeni bir bilgi, haftalık menüler, tarifler olacak.

bottom of page