Programlar - Eğitimler

Sağlıklı yaşam için sadece brokoli yemenin yetmediğini, beslenmenin bütün olduğunu çalıştığım kişiler ile tecrübe etmem üzerine, aldığım eğitimler ile programlarımı daha bütünsel hale getirdim. Ruh-zihin-beden bütünlüğü sağlık için en önemli yaklaşımdır. Bu yaklaşımla verdiğim tüm eğitimleri ve programlarımı burada görebilirsiniz. 

6.png

İyiliğin Doğuşu
Sağlıklı Yaşam Sosyal Kulubü

Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız, projemiz artık sizin huzurlarınıza çıkmaya hazır!

Çok istekli ve çok donanımlı harika eğitmenlerle bir araya geldik. Yoga, meditasyon, chi gong, aromaterapi, zihin sağlığı, mindfulness, beslenme ve sağlık içerikli bir site hazırladık. Bu platform herkese ulaşsın ve içindekilerden herkes faydalanabilsin istedik. Sitemize göz atmak, sizler için neler hazırladığımızı görmek, bu yolculukta bizlerle beraber yürümek isterseniz, sitemizi bu adres üzerinden www.iyiligindogusu.com ziyaret edebilirsiniz.

Eliminasyondayım
Farkındayım Semineri

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Fonksiyonel Tıp’ta yeni bir beslenme ve iyileşme sürecine her zaman eliminasyon diyeti ile başlarız.  Yapılabilecek en iyi ve garanti intolerans testi aslında Eliminasyon Diyetidir ve herkesin kendi vücudunun cevabıdır. Bu program, dünyada MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini eliminasyon diyeti  ile birleştirerek uygulayan ilk programdır. 

Seminer şeklinde 5 oturumdan ve her gün e-mail ile iletişimden oluşur.

 

Farkındalıkla Sağlıklı Beslenme
Semineri

Farkındalıkla Sağlıklı Beslenme Semineri

Bu programda diyet kavramı olmadan, sağlıklı beslenmeyi hayatımıza nasıl adapte edebileceğimizi  öğreneceğiz.

Aynı zamanda da farkındalıkla beslenmenin, stres ve sinir sistemine etkileri hakkında ilk adımları attığımız bu programın bir çok sorunuza cevap olacağına inanıyorum. Ana hedefimiz sağlıklı beslenmeyi sürdürülebilir şekilde yaşamlarınıza eklemektir.

 

Farkındalıkla Mutlu Beslenme Grup Programı

Farkındalıkla Mutlu Beslenme Programı Nedir?

Bütünsel Beslenme, Fonksiyonel Tıp, Farkındalık Temelli Stres Azaltımı, Mindful Yoga eğitmenliği ve Farkındalık Temelli Beslenme konularının hepsinin en önemli kısımlarının alınmış ve birleştirilmiş halidir. Bu eğitimlerdeki önemli konular üzerinde çalışılıp, eksik kalan her şeyin birbirine eklenerek oluşturulduğu bir yenilenme programıdır.

2.5 ay devam eden grup programıdır. Hem fiziksel, hem duygusal ve stresle yemek üzerinde çalışır.

Şu anda mevcut olarak Farkındalıkla Sağlıklı Beslenme, Eliminasyondayım Farkındayım ve Farkındalıkla Mutlu Beslenme Programları devam etmektedir. Aşağıdaki seminerler bir süreliğine programımızda bulunmamaktadır.

Farkındalıkla Mutlu Beslenme Bireysel

Farkındalıkla Mutlu Beslenme Bireysel Nedir?

Şimdiye kadar aldığım tüm eğitimlerin tecrübe ile harmanlanması ile oluşmuş, bu programda beslenmeyi her açıdan ele alıyoruz. Bireysel olarak benimle birlikte 3 ay boyunca farkındalıkla beslenecek ve bunu hayatınıza nasıl adapte edeceğinizi öğrenebileceksiniz.

Kişisel Sağlıklı Beslenme
ve
Yaşam 

Kişisel Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Programı 

Doktorunuzun sizin için belirlediği özel beslenme şeklini uygulamakta zorluk mu çekiyorsunuz?

Otoimmun veya kronik bir hastalık sahibi misiniz?

Sağlıklı beslenmeyi hayatınıza adapte etmek mi istiyorsunuz?

 

Tüm bu sorular için cevap, kendinize özel, sizin hayatınıza göre tasarlanmış, size ait olan beslenme ve yaşam şeklidir. Bunları yapmakta zorlanıyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu program size göre. 

Yeşil İyilik

Hastalıklarda Beslenme 

Hastalıklarda Beslenme - Takipli Program

Günümüzde maalesef artık birçok kişinin kronik veya otoimmün  hastalıkları var. Doktorunuz size belli bir beslenme ve diyet vermiş olabilir. Hastalığınızın iyileşme anahtarı olan bu beslenmeyi uygulamakta zorlanıyorsanız, bu programa kaydolarak, iyileşmeye yaklaşabilirsiniz. Tüm rahatsızlıkların hepsinin özel bir beslenmesi vardır ve ilk başta uygulaması çok zor gözükebilir. Bunu yaparken yalnız değilsiniz. Sizin için iyileşmeye giden yolu zevkli ve uygulanabilir hale getireceğiz. 

MBSR

Mindfulness Temelli Stres Azaltımı Programı 

Farkındalık Temelli Stres Azaltımı Programı

MBSR, farkındalık tekniklerinin belli bir program dahilinde uygulandığı, bilimsel olarak desteklenmiş, farkındalığı ve anda olmayı hayata adapte etmeyi deneyimleten bir programdır. 

Modern hayatta, koşturmada, unuttuğumuz, insanın özündeki yaşama şeklini öğrenmek, hatırlamaktır. Fiziksel durumlarla ve zorlu duygularla başa çıkabilmek için kişiyi güçlendirmek üzerine planlanmıştır. 8 haftalık bir eğitim seridir. Farkında, daha az stresli, şefkatli, kendimizi tanıma ve duygularımızı, düşüncelerimizi gözlemleme hedeflidir. 

Farkındalıkla Meditasyon Kursu

Farkındalıkla Meditasyon Kursu

Bu  program ile 3 haftada meditasyon yapmayı öğreniyoruz. Herkese ulaşabilmek için, beynimiz ve zihnimiz için çok gerekli olan bu sağlık egzersizini sizlere öğretebilmek için çok heyecanlıyım. Artık hiç kullanmayacağınız aplikasyonlara, kitaplara ihtiyacınız kalmayacak çünkü artık kendi kendinize zihninizi dinlendirme ve meditasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacaksınız.