Programlar - Eğitimler

Sağlıklı yaşam için sadece brokoli yemenin yetmediğini, beslenmenin bütün olduğunu çalıştığım kişiler ile tecrübe etmem üzerine, aldığım eğitimler ile programlarımı daha bütünsel hale getirdim. Ruh-zihin-beden bütünlüğü sağlık için en önemli yaklaşımdır. Bu yaklaşımla verdiğim tüm eğitimleri ve programlarımı burada görebilirsiniz. 

WhatsApp Image 2020-09-14 at 17.27_edite

Eliminasyondayım
Farkındayım Semineri

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Fonksiyonel Tıp’ta yeni bir beslenme ve iyileşme sürecine her zaman eliminasyon diyeti ile başlarız.  Yapılabilecek en iyi ve garanti intolerans testi aslında Eliminasyon Diyetidir ve herkesin kendi vücudunun cevabıdır. Bu program, dünyada MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini eliminasyon diyeti  ile birleştirerek uygulayan ilk programdır. 

Seminer şeklinde 5 oturumdan ve her gün e-mail ile iletişimden oluşur.

Kiraz çiçekleri

3'lü Eliminasyon ile Tazelenme

Üçlü Eliminasyon ile Tazelenme Semineri

Tam eliminasyon diyetinin daha rahat uygulanan ve davranışlar üzerinde de çalıştığımız bir seminerdir. Bu programda sadece 3 besin grubunu elerken, besinler ile ilişkilerimiz, farkındalıkla beslenme, duyguların ve stresin beslenme ile ilişkisinden de bahsedeceğiz ve üzerinde egzersizler, çalışmalar yapacağız. Amacım, yaptığımız değişikliklerin mantığını anlatırken, sizlere sürdürülebilir sağlıklı yaşam alışkanlıkları edindirmek ve bedenlerinizin tazelenmesine yardımcı olmak. Seminer ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. 

Yukarıdaki iki program her ay dönüşümlü olarak devam etmektedir.

orman

Sakin Bir Gün

Sakin Bir Gün

Eşim ve ben, hayatın ve şehirde yaşamanın koşturmasından bir günlüğüne bile olsa uzaklaşmak, doğayla içiçe bir ortamda bedenini ve zihnini dinlendirmek isteyen herkesle tüm gün sürecek bir buluşmada sizlerle olmaya hazırız.

 

Meditasyon, doğada yürüyüş ve tarım alanında çalışma yapacağımız, kendimize nasıl daha iyi davranabilirizi konuşacağımız, sağlıklı yemekler yiyeceğimiz programımızla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki Devamı butonuna ya da yandaki görsele tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Mountians ve Göl

Doğayla Tazelenme Kampı

Doğayla Tazelenme Kampı - 3 Gün

Tamamen bütünsel yaklaşımla planladığımız kampımız artık klasik oldu. Her ay değişen mevsimlerle, yenilenerek devam ediyor...Sapanca'da, doğa annenin kucağında buluşuyoruz ve 3 gün beraber geçiriyoruz. Tamamen bütüncül yaklaşımla, hem zihinlere hem bedenlere iyi bakıp, sabahtan akşama kadar kendimizi pamuklara saracağımız, doğanın yenileyici gücünden faydalanıp, tazeleneceğimiz bu kampı sevgili eşim, Klinik Psikolog, Constantinos Hadjichristofi ile birlikte yapıyoruz. Beden, zihin ve ruh sağlığına bir bütünde odaklanıyoruz.

 

Detaylara aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

 
Bulanık çiçekler

Meditasyon ve Nefes Egzersizleri

Meditasyon ve Nefes Egzersizleri Kursu

Bu  program ile 4 haftada meditasyon yapmayı ve nefes egzersizlerini öğreniyoruz. Herkese ulaşabilmek için, beynimiz ve zihnimiz için çok gerekli olan bu sağlık egzersizini sizlere öğretebilmek için çok heyecanlıyım. Artık hiç kullanmayacağınız aplikasyonlara, kitaplara ihtiyacınız kalmayacak çünkü artık kendi kendinize zihninizi dinlendirme ve meditasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacaksınız.

 
Yatıştırıcı Bell

Sakin Zihin, Sakin Beden Grup Çalışması

Sakin Zihin, Sakin Beden Grup Çalışması

Bugüne dek aldığım mindfulness eğitimleri ve nörobilime olan ilgimi ve öğrendiklerimi bir araya getirerek sinir sistemi odaklı, stres azaltma, kaygıların ve anksiyetelerin etkilerini azaltan, mindful yaşam, farkındalıkla hareket, her bedene uygun yoga, meditasyon, nefes teknikleri, BBM egzersizleri yapacağımız, zihnin sakinleştiği, dolayısı ile bedenin de sakinleştiği 9 haftalık programdır. Detaylara aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

WhatsApp Image 2020-08-20 at 11.32.13.jp

MBSR
 

Mindfulness Temelli Stres Azaltımı Programı 

Farkındalık Temelli Stres Azaltımı Programı

MBSR, farkındalık tekniklerinin belli bir program dahilinde uygulandığı, bilimsel olarak desteklenmiş, farkındalığı ve anda olmayı hayata adapte etmeyi deneyimleten bir programdır. 

Modern hayatta, koşturmada, unuttuğumuz, insanın özündeki yaşama şeklini öğrenmek, hatırlamaktır. Fiziksel durumlarla ve zorlu duygularla başa çıkabilmek için kişiyi güçlendirmek üzerine planlanmıştır. 8 haftalık bir eğitim seridir. Farkında, daha az stresli, şefkatli, kendimizi tanıma ve duygularımızı, düşüncelerimizi gözlemleme hedeflidir.