top of page

Programlar - Eğitimler

Sağlıklı yaşam için sadece brokoli yemenin yetmediğini, beslenmenin bütün olduğunu çalıştığım kişiler ile tecrübe etmem üzerine, aldığım eğitimler ile programlarımı daha bütünsel hale getirdim. Ruh-zihin-beden bütünlüğü sağlık için en önemli yaklaşımdır. Bu yaklaşımla verdiğim tüm eğitimleri ve programlarımı burada görebilirsiniz. 

Kiraz çiçekleri

3'lü Eliminasyon ile Tazelenme

Üçlü Eliminasyon ile Tazelenme Semineri

Tam eliminasyon diyetinin daha rahat uygulanan ve davranışlar üzerinde de çalıştığımız bir seminerdir. Bu programda sadece 3 besin grubunu elerken, besinler ile ilişkilerimiz, farkındalıkla beslenme, duyguların ve stresin beslenme ile ilişkisinden de bahsedeceğiz ve üzerinde egzersizler, çalışmalar yapacağız. Amacım, yaptığımız değişikliklerin mantığını anlatırken, sizlere sürdürülebilir sağlıklı yaşam alışkanlıkları edindirmek ve bedenlerinizin tazelenmesine yardımcı olmak. Seminer ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. 

Green Field

Ne Olursan Ol, Gel!

Ne Olursan Ol, Gel!

Ne olursanız, beslenme yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, buyrun gelin! Bu program Beslen, Rahatla; Farket, Zevk Al mottosunu merkezine koyarak oluşturuldu. Sizlerden de gelen "Nereden başlasam?", "Nasıl yapsam?" sorularının hepsine, en pratik, uygulaması ve sürdürebilmesi en kolay yoldan, ekmeğinize, peynirinize dokunmadan cevap bulabileceğiniz bu program ile detaylı bilgiye aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

Yukarıdaki iki program her ay dönüşümlü olarak devam etmektedir.

Somatik Stres
Azaltma

Somatik Stres Azaltma Programı

Stres çağımızın hastalığı. Stresin kaynağını hayatımızdan çıkartamıyorsak, stresin bedenimize olan etkilerini azaltabiliriz. Yani daha sakin bir bedenin içinde, daha kontrollü bir zihinle yaşamak mümkün.

Mindfulness Temelli Stres Azaltma ve Mindfulness Temelli Yoga eğitmeni olarak aldığım yeni eğitimleri,  mevcut bilgilerimle harmanladığım, hatta içine birazcık beslenme de kattığım yepyeni programımı sizlere sunmak isterim. Detaylara aşağıdaki devamı butondan ulaşabilirsiniz.  

Mountians ve Göl

Doğayla Tazelenme Kampı

Doğayla Tazelenme Kampı - 3 Gün

Tamamen bütünsel yaklaşımla planladığımız kampımız artık klasik oldu. Her ay değişen mevsimlerle, yenilenerek devam ediyor...Sapanca'da, doğa annenin kucağında buluşuyoruz ve 3 gün beraber geçiriyoruz. Tamamen bütüncül yaklaşımla, hem zihinlere hem bedenlere iyi bakıp, sabahtan akşama kadar kendimizi pamuklara saracağımız, doğanın yenileyici gücünden faydalanıp, tazeleneceğimiz bu kampı sevgili eşim, Klinik Psikolog, Constantinos Hadjichristofi ile birlikte yapıyoruz. Beden, zihin ve ruh sağlığına bir bütünde odaklanıyoruz. Detaylara aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz. 

Bulanık çiçekler

Meditasyon ve Nefes Egzersizleri

Meditasyon ve Nefes Egzersizleri Kursu

Bu  program ile 4 haftada meditasyon yapmayı ve nefes egzersizlerini öğreniyoruz. Herkese ulaşabilmek için, beynimiz ve zihnimiz için çok gerekli olan bu sağlık egzersizini sizlere öğretebilmek için çok heyecanlıyım. Artık hiç kullanmayacağınız aplikasyonlara, kitaplara ihtiyacınız kalmayacak çünkü artık kendi kendinize zihninizi dinlendirme ve meditasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacaksınız.

Çapa 1

Ücretsiz Meditasyon ve Rahatlama Pratikleri

Ücretsiz Meditasyon ve Rahatlama Pratikleri

Arada herkes günde 5 dakika meditasyon yapsa dünya bambaşka bir yer olur diye geçer aklımdan. Sonra dedim ki ben de elimi taşın altına koyayım herkese elimden geldiğince bildiğim kadarını ulaştırayım. Hem de bu sefer sadece meditasyon değil, bazen mindful hareketler ve sinir sistemini sakinleştirecek egzersizler yapacağız. Gelin haftanın bir günü, sadece 30 dakika beraber olalım, birlikte yumuşayalım, rahatlayalım günün stresini atalım. Detaylara aşağıdaki devamı butonundan ulaşabilirsiniz

Çapa 2
WhatsApp Image 2020-08-20 at 11.32.13.jp

Mindfulness Temelli Stres Azaltımı Programı 

MBSR

Farkındalık Temelli Stres Azaltımı Programı

MBSR, farkındalık tekniklerinin belli bir program dahilinde uygulandığı, bilimsel olarak desteklenmiş, farkındalığı ve anda olmayı hayata adapte etmeyi deneyimleten bir programdır. 

Modern hayatta, koşturmada, unuttuğumuz, insanın özündeki yaşama şeklini öğrenmek, hatırlamaktır. Fiziksel durumlarla ve zorlu duygularla başa çıkabilmek için kişiyi güçlendirmek üzerine planlanmıştır. 8 haftalık bir eğitim seridir. Farkında, daha az stresli, şefkatli, kendimizi tanıma ve duygularımızı, düşüncelerimizi gözlemleme hedeflidir. 

WhatsApp Image 2020-09-14 at 17.27_edite

Eliminasyondayım
Farkındayım Semineri

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Fonksiyonel Tıp’ta yeni bir beslenme ve iyileşme sürecine her zaman eliminasyon diyeti ile başlarız.  Yapılabilecek en iyi ve garanti intolerans testi aslında Eliminasyon Diyetidir ve herkesin kendi vücudunun cevabıdır. Bu program, dünyada MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini eliminasyon diyeti  ile birleştirerek uygulayan ilk programdır. 

Seminer şeklinde 5 oturumdan ve her gün e-mail ile iletişimden oluşur.

bottom of page