Programlar - Eğitimler

Sağlıklı yaşam için sadece brokoli yemenin yetmediğini, beslenmenin bütün olduğunu çalıştığım kişiler ile tecrübe etmem üzerine, aldığım eğitimler ile programlarımı daha bütünsel ile getirdim. Ruh-zihin-beden bütünlüğü sağlık için en önemli yaklaşımdır. Bu yaklaşımla verdiğim tüm eğitimleri ve programlarımı burada görebilirsiniz. 

Eliminasyondayım, Farkındayım

 
 

Eliminasyondayım Farkındayım Grup Çalışması

5. hafta

Fonksiyonel Tıp’ta yeni bir beslenme ve iyileşme sürecine her zaman eliminasyon diyeti ile başlarız.  Yapılabilecek en iyi ve garanti intolerans testi aslında Eliminasyon Diyetidir ve herkesin kendi vücudunun cevabıdır. Bu program, dünyada MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini eliminasyon diyeti  ile birleştirerek uygulayan ilk programdır. Farkındalıkla beslenme ile Eliminasyon diyeti grup çalışması olarak beraber uygulanır.

Eliminasyondayım

Farkındayım Semineri

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Bugüne kadar yüzlerce kişinin sağlıklı beslenmesine kapı açmış ve iyileşmelerine yardımcı olan Eliminasyondayım Farkındayım  programının bireysel uygulanan, grup çalışması ve Whatsapp takibi olmadan yapılan versiyonudur.

Kişisel Sağlıklı Beslenme ve Yaşam 

 

Takipli

Kişisel Sağlıklı Beslenme ve Yaşam Programı 

Doktorunuzun sizin için belirlediği özel beslenme şeklini uygulamakta zorluk mu çekiyorsunuz?

Otoimmun veya kronik bir hastalık sahibi misiniz?

Sağlıklı beslenmeyi hayatınıza adapte etmek mi istiyorsunuz?

 

Tüm bu sorular için cevap, kendinize özel, sizin hayatınıza göre tasarlanmış, size ait olan beslenme ve yaşam şeklidir. Bunları yapmakta zorlanıyor ve nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız bu program size göre. 

  • Bu programda, haftanın 7 günü, her an iletişim sağlanmaktadır.

Hastalıklarda Beslenme 

 

Takipli

Hastalıklarda Beslenme - Takipli Program

Günümüzde maalesef artık birçok kişinin kronik veya otoiümün  hastalıkları var. Doktorunuz size belli bir beslenme ve diyet vermiş olabilir. Hastalığınızın iyileşme anahtarı olan bu beslenmeyi uygulamakta zorlanıyorsanız, bu programa kaydolarak, iyileşmeye yaklaşabilirsiniz. Tüm rahatsızlıkların hepsinin özel bir beslenmesi vardır ve ilk başta uygulaması çok zor gözükebilir. Bunu yaparken yalnız değilsiniz. Sizin için iyileşmeye giden yolu zevkli ve uygulanabilir hale getireceğiz. 

  • Bu programda, haftanın 7 günü iletişim sağlanmaktadır.

MBSR

Mindfulness Temelli Stres Azaltımı Programı 

Farkındalık Temelli Stres Azaltımı Programı

MBSR, farkındalık tekniklerinin belli bir program dahilinde uygulandığı, bilimsel olarak desteklenmiş, farkındalığı ve anda olmayı hayata adapte etmeyi deneyimleten bir programdır. 

Modern hayatta, koşturmada, unuttuğumuz, insanın özündeki yaşama şeklini öğrenmek, hatırlamaktır. Fiziksel durumlarla ve zorlu duygularla başa çıkabilmek için kişiyi güçlendirmek üzerine planlanmıştır. 8 haftalık bir eğitim seridir. Farkında, daha az stresli, şefkatli, kendimizi tanıma ve duygularımızı, düşüncelerimizi gözlemleme hedeflidir. 

MBEAT

Mindfulness Temelli Beslenme Farkındalığı Programı

 

Sanırım bu program benim tüm programlarım arasında, çıktığım merdivende, gelmek istediğim istediğim yer idi. Bütünselliğe tamamen ulaştığımız, başarısına çok inandığım bir program.

12 hafta 2'şer saatlik beslenme ve farkındalık egzersizleri ile benim eklediğim 1 hafta Fonksiyonel Tıp Ana beslenme planı uygulamasından oluşmaktadır. Toplamda 4,5 aylık çalışma ile psikolojik yeme, duygusal yeme, istemsizce yeme ve bedeni tanıma, kabul etme üzerine geniş bir programdır.

Farkındalıkla Meditasyon Kursu

Farkındalıkla Meditasyon Kursu

Bu  program ile 3 haftada meditasyon yapmayı öğreniyoruz. Herkese ulaşabilmek için, beynimiz ve zihnimiz için çok gerekli olan bu sağlık egzersizini sizlere öğretebilmek için çok heyecanlıyım. Artık hiç kullanmayacağınız aplikasyonlara, kitaplara ihtiyacınız kalmayacak çünkü artık kendi kendinize zihninizi dinlendirme ve meditasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacaksınız.