Programlar - Eğitimler

Sağlıklı yaşam için sadece brokoli yemenin yetmediğini, beslenmenin bütün olduğunu çalıştığım kişiler ile tecrübe etmem üzerine, aldığım eğitimler ile programlarımı daha bütünsel hale getirdim. Ruh-zihin-beden bütünlüğü sağlık için en önemli yaklaşımdır. Bu yaklaşımla verdiğim tüm eğitimleri ve programlarımı burada görebilirsiniz. 

3'lü Eliminasyon IG Post.jpg

Üçlü Eliminasyon ile Tazelenme Semineri

Üçlü Eliminasyon ile Tazelenme Seminerim açılmıştır! :) Eliminasyon diyetinin daha rahat uygulanan bir versiyonunu oluşturmak istedim. Bu programda sadece 3 besin grubunu elerken, farkındalıkla beslenmeden, duyguların ve stresin beslenme ile ilişkisinden de bahsedeceğiz. Amacım, yaptığımız değişikliklerin mantığını anlatırken, sizlere sürdürülebilir sağlıklı beslenme alışkanlıkları edindirmek ve bedenlerinizin tazelenmesine 

yardımcı olmak. Seminer ile ilgili daha detaylı bilgiye aşağıdaki butondan ulaşabilirsiniz. 

Bulanık çiçekler

Meditasyon ve Nefes Egzersizleri

Meditasyon ve Nefes Egzersizleri Kursu

Bu  program ile 4 haftada meditasyon yapmayı ve nefes egzersizlerini öğreniyoruz. Herkese ulaşabilmek için, beynimiz ve zihnimiz için çok gerekli olan bu sağlık egzersizini sizlere öğretebilmek için çok heyecanlıyım. Artık hiç kullanmayacağınız aplikasyonlara, kitaplara ihtiyacınız kalmayacak çünkü artık kendi kendinize zihninizi dinlendirme ve meditasyon yapabilme kabiliyetine sahip olacaksınız.

Dandelion Leaves_edited.jpg

Özgür Ben'le
Buluşmalar

Özgür Ben'le Buluşmalar

Bu programda hedefim, sinir sistemimizi beraber rahatlatarak, hem bedenimizi hem zihnimizi dinlendirmek hem de yoga ve meditasyonun aslında herkes için ne kadar yapılabilir olduğunu göstermek. Daha önce hiç yapmayan da, geçmiş deneyimi olan da katılabilir. Daha fazla bilgiye aşağıdaki tuşa tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

 
WhatsApp Image 2020-09-14 at 17.27_edite

Eliminasyondayım
Farkındayım Semineri

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Fonksiyonel Tıp’ta yeni bir beslenme ve iyileşme sürecine her zaman eliminasyon diyeti ile başlarız.  Yapılabilecek en iyi ve garanti intolerans testi aslında Eliminasyon Diyetidir ve herkesin kendi vücudunun cevabıdır. Bu program, dünyada MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini eliminasyon diyeti  ile birleştirerek uygulayan ilk programdır. 

Seminer şeklinde 5 oturumdan ve her gün e-mail ile iletişimden oluşur.

 
kır çiçekleri

Farkındalıkla Sağlıklı Beslenme
Semineri

Farkındalıkla Sağlıklı Beslenme Semineri

Bu programda diyet kavramı olmadan, sağlıklı beslenmeyi hayatımıza nasıl adapte edebileceğimizi  öğreneceğiz.

Aynı zamanda da farkındalıkla beslenmenin, stres ve sinir sistemine etkileri hakkında ilk adımları attığımız bu programın bir çok sorunuza cevap olacağına inanıyorum. Ana hedefimiz sağlıklı beslenmeyi sürdürülebilir şekilde yaşamlarınıza eklemektir.

WhatsApp Image 2020-08-20 at 11.32.13.jp

MBSR

Mindfulness Temelli Stres Azaltımı Programı 

Farkındalık Temelli Stres Azaltımı Programı

MBSR, farkındalık tekniklerinin belli bir program dahilinde uygulandığı, bilimsel olarak desteklenmiş, farkındalığı ve anda olmayı hayata adapte etmeyi deneyimleten bir programdır. 

Modern hayatta, koşturmada, unuttuğumuz, insanın özündeki yaşama şeklini öğrenmek, hatırlamaktır. Fiziksel durumlarla ve zorlu duygularla başa çıkabilmek için kişiyi güçlendirmek üzerine planlanmıştır. 8 haftalık bir eğitim seridir. Farkında, daha az stresli, şefkatli, kendimizi tanıma ve duygularımızı, düşüncelerimizi gözlemleme hedeflidir. 

Çiçek vazosu

Şekersiz Mutfak
ve Yaşam Semineri

Şekersiz Mutfak ve Yaşam Semineri

Yaşam koşturmalarımızdan ve yoğunluktan

uzun süreli programlara zaman ayıramamak, adım adım sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinilmesine engel olmamalı diye düşündüm ve birbirinden bağımsız, hap bilgiler verebileceğim 1.5 saatlik seminerler düzenlemeye karar verdim. İlki, tabii ki benim için en önemli sırada olan şekersiz beslenme. İşte bu yüzden, Şekersiz Mutfak ve Yaşam Semineri karşınızda... :) Detaylara devamı tuşuna basarak ulaşabilirsiniz.