top of page
 • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Somatik Stres Azaltma Programı

Güncelleme tarihi: 4 May

Edit : Programım hızla dolmuştur. İlginize teşekkürler. Tekrarı Haziran sonunda açılacaktır.

Uzun zamandır aklımda, içimde olan, benim çok fayda gördüğüm egzersizlerin bir arada olduğu programı sonunda hazırladım ve açtım :)

Hani masaj yaptırdıktan sonra gelen o müthiş rahatlama hissi vardır ya, amacım her ders sonunda size o ''ohhhh''u çektirtmek, o tarz bir rahatlama etkisini hissettirmek :)

Senelerdir stres azaltma deyince en çok duyduğum şey ''hayatımdan stres etkenlerini çıkartmam'' oluyor. Tabii ki bizim dışımızda gelişen ve bize stres yaşatan çok fazla konuya, olaya maruz kalıyoruz ve bunları değiştirmek için etkimiz az. Örneğin : İşimiz çok stresli olabilir ama para kazanmak ve yaşamak için o strese maruz kalmak zorundayızdır. Bu durumda yapılabilecek en iyi şey, stres tetikleyicisini hayatımızdan çıkartamıyorsak, stresin bedenimize olan etkilerini azaltmaktır. Her bedensel ve zihinsel hastalık, stresin bedenimize yarattığı etkileri azaltmamaktan geliyor. Bu program tamamen bunu amaçlıyor. Daha sakin bir bedenin içinde, daha kontrollü bir zihinle yaşamak mümkün.


Mindfulness Temelli Stres Azaltma ve Mindfulness Temelli Yoga eğitmeni olarak tüm bu konuların birleşmesinin çok faydalı olacağına inancım sonsuz.

Ayrıca yediklerimiz/yemediklerimiz de beden için bir stres kaynağı. Sekiz haftanın bir haftasını da buna ayırdım. Bedende stres yönetimi dediğimizde işin içine beslenmeyi katmazsam eksik kalabilirdi. Tabii ki uygulamak zorunlu değil, ben sadece düşüncelerimi ve bilgilerimi paylaşacağım.


Bu program kimlere uygundur?

 • Öncelikle herkese. Hiçbir tecrübe, esneklik, hareket kabiliyeti gerektirmez. Herkesin bedeni el verdiği kadar.

 • Modern hayatın getirdiği stresle nasıl baş edeceğini bilemeyenlere

 • Kendini tükenmiş hissedip, dinlenme ve rahatlama ihtiyacı hissedenlere

 • Geçmiş travmaların etkisini bedeninde taşıyıp, onların salınıma ihtiyaç duyanlara

 • Her yaş, beden ve sağlık durumuna uygundur.

Program Detayları :

 • Program 8 hafta boyunca her Perşembe saat 20:00'de devam edecektir. Son oturum bayrama denk geldiğinden 29 Haziran'da olacak 8. oturum, 6 Temmuz'da olacaktır.

 • Her oturum 1 saat 30 dk sürecektir.

 • Oturumlar, 15-20 dk felsefe, 60 dk pratik, 10 dk soru-cevap, paylaşım şeklinde olacaktır.

 • Mindfulness Temelli, beden esaslı, travma duyarlıdır.

 • Program Terapötik Yoga, Mindfulness Temelli Yoga, Yoga Terapi, Bedende Stres Azaltan Beslenme, Mindfulness öğretileri ve meditasyonlardan oluşmaktadır.

 • Program boyunca ses kayıtları, okuma önerileri, ev için kısa pratik videoları paylaşılacaktır.

 • Online olduğu için dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.

 • Her oturumda 3 gün boyunca kalacak kayıt alınacaktır. Programın zamanı size uymuyorsa, oturumu takip eden 3 gün içinde dilediğiniz zaman kendi düzeninizde ve zamanınızda uygulayabilirsiniz.

 • Oturumlar arası iletişim ve paylaşımlar için Telegram grubu kullanılacaktır.

 • 8 hafta boyunca tüm program KDV dahil 2.500 TL'dir.

Bu konulardaki tüm bilgi birikimi ve tecrübemi sırayla aktarmak için heyecanla bekliyorum.


Kayıt için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. Kredi kartınızla bu linkten ödeyebilirsiniz.

https://front.sanalposentegrasyonu.com/#/product/100236/1341


Şayet eft için IBAN bilgisine ihtiyaç duyarsanız veya soru sormak isterseniz info@semaozpekmezci.com dan Deniz Hanım'la iletişime geçebilirsiniz.


* Önemli : Faturanız ödeme yaptığınız gün ödeme yapan kişinin ismine kesilir. Şayet faturaya vergi dairesi no, şirket ismi gibi ek bilgiler ekletmek isterseniz, kayıt olduğunuz gün bu bilgileri sema@semaozpekmezci.com adresine iletmenizi rica ederim.


** Önemli2 : Programa kişi sayısı ile katılımcı aldığımızdan başladıktan sonra iptal veya iade, öteleme yapılmamaktadır.

Son iptal/iade tarihi de 8.Mayıs.2023'tür.


Sevgilerimle

Sema Özpekmezci Hadjichristofi739 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Çabasızlık

bottom of page