top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

O kilolar gidecekti ve gitti.. mutlu son!


Uzun zamandır, bireysel çalıştığım danışanlarımdan mutlu son hikayesi girmemiştim. Yine ülkeler arası çalıştığımız, müthiş disiplinli bir beyefendinin, 10 kilo verilmiş, sağlıklı beslenme hayatına adapte edilmiş, sürdürülebilir beslenme şekli bulunmuş mutlu son hikayesidir. Paylaşmaktan gurur duyarım çünkü ben bu danışanım ile gurur duyuyorum.

3 ayda harika bir değişim yaşadık.

Programa başlamadan önceki 3 önemli hedefim:

Kilo vermek, sağlıklı beslenme refleksi geliştirmek ve sağlıklı olmak

Koçum bana hedeflerime ulaşmam için şu şekilde yardım etti:

Kendimi, vücudumun nasıl çalıştığını ve sindirim sistemimi daha iyi anlamamı sağladı. Açlık hissi sonucunda veya yiyip, yemediklerim neticesinde vücudumun ve bünyemin farklı durumlara nasıl cevap verdiğini birlikte tespit ettik. Bu bilincin kazanılması neticesinde bünyemle uyumlu doğal beslenme çözümlerinin nasıl geliştirilebileceğini öğrendim. Teorik kısmın yanında gündelik pratik beslenme reçeteleri konusunda da koçumdan çok faydalı tavsiyeler aldım.

Programa başladığımdan beri fark ettiğim en büyük değişim:

Beslenme bilinci kazandım. Konu sadece kalori ve porsiyon hesabı ya da dikte edilen diyet programını uygulamadan ibaret değil. Önemli olan kişinin kendi vücudunu ve bünyesini tanıması, sonrasında besinlerin özelliklerini bilmesi ve günün farklı zamanlarında kendi bünyesine en uygun beslenme alışkanlıklarını kazanabilmesi. Diyetler geçici bir süre için uygulanabilir, ama çoğumuz biliyoruz ki diyetle verilen kilolar sonrasında kolaylıkla tekrar alınabilmekte. Zira sağlıklı beslenme hayat boyu sürdürülmesi gereken bir alışkanlık. Bunun da yolu bilinç kazanmak, öğrenmek ve alışkanlık haline getirmekten geçiyor.

Koçumu şöyle tanımlayabilirim:

Sema Hanım sempatik, pozitif enerji dolu ve çok iyi motive edebiliyor. Kendinizi güvenle teslim edebilirsiniz. Bununla birlikte beslenme ve insan vücudu konusunda tecrübeli ve yüksek bilgi sahibi olduğunu hissediyorsunuz.

Bu programı şöyle problemler yaşayanlara öneririm:

Kilo vermek isteyip de nerden başlayacağını bilemeyenler ve geçici süre diyet yapmak ile geçici çözümler yerine, hayat boyu kalıcı bir beslenme alışkanlığı edinmek isteyenlere içtenlikle öneririm.

Eklemek istediklerim:

Kilo vermek ve sağlıklı beslenme alışkanlığı elde etmek elbette bir öz disiplin ve efor gerektiriyor, hiçbir şey zahmetsizce ve efor sarf etmeden olmaz tabi ki. Ancak iyi bir koçun takibi, yönlendirmesi ve motivasyonu altında olmak pek çok şeyi kolaylaştırabiliyor. Sema Hanım bu açıdan çok başarılı. Program süresince her an kendisi ile iletişiminiz devam ediyor ve sorularınıza, tereddütlerinize hızlıca ve tatmin edici cevaplar alabiliyorsunuz ki bu çok önemli.

#mutuson

1.587 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page