top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Ağrılı Hastalıklarda Yaşam

Güncelleme tarihi: 7 Ara 2021

Çözümü varken kimse ağrılarla yaşamı hak etmiyor. Bugün konumuz ağrılar. Romatizma, artrit, fibromiyalji, eklem ağrıları, adı olmasına gerek yok, her türlü ağrı… Hayatı zindan edebiliyor. Yine birçok kişi ile konuştuğumda ne kadar kişide bu ağrılı hastalıklar var, bir kez daha fark ettim. Zannediliyor ki bu ağrılara mahkumuz ama ağrılarınızın azalması ve hayat kalitenizin yükselmesi aslında çok basit.

Bütün bu ağrılar, adı ne olursa olsun otoiümün hastalıklar. Vücuttaki yüksek inflamasyon ve içinde dönüp durduğumuz, çözemediğimiz travmalarımız, başa çıkamadığımız stresimiz bu ağrıların tetikçisi. Ağrıları veya hastalığınızı şömine gibi düşünün. Cayır cayır yanıyor ve biz devamlı yediklerimiz ile ateşe kalın kalın odunlar atıyoruz. Halbuki bu ateşi beslemeyip, odunları atmayıp kor olmasına sonra da kül olmasına izin vermemiz lazım. Belli bir süre. İşte biz yediklerimiz ile ve kontrol edemediğimiz stresimiz ile bu ateşi devamlı harlı tutuyoruz.


Benim canım biricik halam senelerdir fibromiyalji hastası. Çok yoğun ağrıları var. Keşke bu bilgileri 15 sene önce biliyor olsaydım ve kendisine anlatabilseydim. Şu anda maalesef bayağı ilerlemiş durumda. Devamlı sizlere anlatmak istiyorum. Geri dönüş varken, çok geç olmadan lütfen yapın. Bir danışanım var. 5 ay önce yatakta sağdan sola dönemiyordu. Eşi döndürüyordu ve şimdi görseniz. Hiçbir ağrısı kalmadı. Bu hastalıklar iyileşebilir şeyler. Çözüm; şekeri, glüteni, glütensiz de olsa fazla tahılı ve süt ürünleri bir süre kesin. En az 2 ay. Bol sebze ekleyin. Böylece inflamasyon ve dolayısı ile ağrılar azalacaktır.

Günlük en az 15-20 dakika zihninizi dinlendirin. Meditasyon yapın.


Bomboş oturun, bir şey yapmanıza gerek yok.

Kısa sürede faydalarını görmeye başlayacaksınız. Çözüm varken bu ağrılar ile yaşamaya mahkûm değilsiniz. Hatta mümkünse eliminasyon diyeti yapın...

Ne olursa olsun beslenme ve yaşam şekli her şeydir. Tüm hastalıkların çaresidir.

Sizde yoksa bu bile bu yazının etrafınız ile paylaşarak lütfen bilginin yayılmasına yardımcı olursunuz. İnsanlar ağrılar içinde yaşarken, çözümü bildiğim halde onlara ulaştıramamaktan dolayı çok üzülüyorum. Elden ele yayalım. :) Bu konu daha uzun ama bu başlangıç kısmı. Daha anlatacağım. :)

4.990 görüntüleme6 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

6 Comments


sevilay19651965
sevilay19651965
Sep 06, 2022

Çok yararlı bilgiler paylaşıyorsunuz çok teşekkür ederiz bu yazıların devamını bekliyoruz kendimde fibromyalji hastasıyım eliminasyon diyeti hakkında ne kadar bilgi sahibi olurum yardımcı olursanız çok sevinirim

Like
sema
Aug 18, 2023
Replying to

Merhaba, bu sorunuzu yeni gördüm. Kusura bakmayın :) Şu anda kayıtları açık olan 3lü Eliminasyon ile Tazelenme programım var. 7 Eylül'de başlayacak. https://www.semaozpekmezci.com/kayitodeme buradan kaydınızı yapabilirsiniz.

Like

apohanflorence
Sep 03, 2020

Cok dogru deniycem insallah tesekkur ederiz cok guzel bilgiler veriyosunuz

Like

asli_purple
Sep 03, 2020

Fibromaiyalji ve hipotiroid hastası biri olarak glulteni sıfırlayamazamda cok çok azalttım spor ve meditasyon da önem kazandı benım için... Süt ıcmesemde peynir ve yogurdu kaldıramıyorum...eliminasyon diyeti için bilgi verirmisiniz lütfen...

Like
sema
Aug 18, 2023
Replying to

Merhaba, bu sorunuzu yeni gördüm. Kusura bakmayın :) Şu anda kayıtları açık olan 3lü Eliminasyon ile Tazelenme programım var. 7 Eylül'de başlayacak. https://www.semaozpekmezci.com/kayitodeme buradan kaydınızı yapabilirsiniz.

Like

havletuzun
Sep 03, 2020

Romatoid artrit teshisi olan biri olarak ne kadar faydalı bi paylasim olmus.Devamını bekliyorum dört gözle 😍sevgiler

Like
bottom of page