top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Ali Kemal P. Mutlu Son - Metabolik Sendrom

Güncelleme tarihi: 21 Oca 2021

Harika bir karı-koca çalışmasını daha sonlandırdık. Resmen kardeş gibi olduğumuz bu süreç o kadar muhteşem geçti ki. Bu güzel serüvenin sonu mutlulukla bitti. :)

Programa başlamadan önceki 3 önemli hedefim:

Metabolik sendromdan dolayı bağışıklık sistemimdeki çöküşü düzeltmek, bu program ile sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ve neticesinde 109,5 kilo olan vücut ağırlığımdan kurtulup aşırı yağlanma sıkıntımın önüne geçmekti.


Koçum bana hedeflerime ulaşmam için şu şekilde yardım etti:

Sema Hanım sayesinde sağlıklı yeme alışkanlığı geliştirdim. Önce öğün olarak düzene girdim. Ne yemeliyim öğrendim. Programın dışına çıkarsam nasıl geri döneceğim konusunda bilgilendirildim. Yemek ve öğün miktarlarının listelerini benimle paylaştı. Yapacağım Spor egzersizleri konusunda bilgilendirildim. Sonrasında hızlı yemek yememem için egzersizler verdi. Gerek haftalık görüşmelerde, gerekse attığı mesajlarla hep yanımda olup denetledi. Bu sistemin ömürlük olmasını sağlayarak yeni yaşam biçimimi öğretti.


Programa başladığımdan beri fark ettiğim en büyük değişim:

Sağlığımı kazandım. Kan testi sonuçlarım çok kötüyken iyiye döndü. Sağlıklı olarak yaşama pratiğini kazanmamın sonucu olarak artık 84 kiloyum. Dolayısıyla hayata geri döndüğümü hissediyorum.


Koçumu şöyle tanımlayabilirim:

Koçumu çok enerjik, kalpten, işine bağlı, sorumluluğunun bilincinde, son derece istekli, gerek yaptırdığı pratiklerle, gerekse destek olacak belgeleri vermesiyle donanımlı, işinde yetkin ve dünya şekeri bir insan olarak tanımlayabilirim.


Bu programı şöyle problemler yaşayanlara öneririm:

Bu programı yeme bozukluğu olan herkese (ki düzgün yemek yemek ve yaşamak ne demek biliyoruz sanıyoruz fakat bilmiyoruz) gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.


Eklemek istediklerim:

Çok şey borçluyum Sema Hanım’a. Tekrardan bir de buradan teşekkür ediyor, sevgiler yolluyorum.


Bu güzel sözler için onlara çok teşekkür ediyorum.

Sevgilerimle,

Sema

530 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page