top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Sakin Zihin, Sakin Beden Grup Çalışması

Güncelleme tarihi: 13 Tem 2022

Uluslararası akredite MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) eğitmeniyim ve tüm dünyada geçerli o programı çok seviyorum fakat yapısı gereği programın dışına çıkamıyoruz. Mindfulness'ı başka yönlenlerden öğretmek, deneyimletmek çok istiyordum ve bir ay önce, Mindfulness konusunda dünyanın en kıymetli hocalarından olan Tara Brach ve Jack Kornfield'in Mindfulness Mentörlüğü eğitimini bitirmemle, ''ben bunu neden artık başlatmıyorum'' dedim ve program geldi :)

Programı önce birebir danışmanlık olarak açtım ama anında doldu. Bekleyen çok isim olunca, bunu bir de grup çalışması olarak açmak istedim. Maddi olarak belki daha uygun ve grup enerjisi ile devam etmek isteyenler için artık bu seçeneğimiz de var :)


Hayat hep zordu ve hep de zor olmaya devam edecek. İnsanoğlu çağlar boyunca kendini sakinleştirmek için araçlar bulmaya çalıştı. Biz de kendi yaşadığımız dönemde bunun için çabalıyoruz. Hem atalarımızdan gelen, hem de mevcut bilimle desteklenmiş yöntemler var. Ben sağlığın sadece bedenden ve yediklerimizden ibaret olmadığını anlamamla, zihin üstünde çalışmaya başladım. Eşimin de klinik psikolog olması önümde bir çok yol ve bakış açısı açtı. Kendisinin anksiyete için çalıştığı danışanlarına bu desteği verirken, neden ihtiyacı olan diğer kişilere de vermeyeyim dedim ve 2 senenin sonunda bu grup çalışması ortaya çıktı.


Mindfulness Temelli Stres Azaltımı (MBSR), Mindfulness Temelli Yoga eğitmenliği, Yoga Terapi, Nefes çalışmaları eğitmenliği, Meditasyon, Breath Body Mind (BBM) eğitmenliği ve en son da Mindfulness Mentörlüğü ile bu konuda heybeme bir çok bilgi, tecrübe, pratik ekledim. Sinir sistemi ve beynin çalışma şekli, nörobilim de özel olarak ilgi alanıma girdiğinden bu konuda sayısız okuma yaptım ve hala da devam ediyorum. Tüm bu konuları birleştirerek, sinir sistemi odaklı, stres azaltma, kaygıların ve anksiyetelerin etkilerini azaltan, mindful yaşam, farkındalıkla hareket, her bedene uygun yoga, meditasyon, nefes teknikleri, BBM egzersizleri yapacağımız, zihnin sakinleştiği, dolayısı ile bedenin de sakinleştiği 9 haftalık programdır.


* Katılımcı sayımız kısıtlı olacaktır. Temelde anlatacağım ve deneyimleyeceğimiz pratiklerden en fazla fayda alabilmeniz için 9 oturumun en az 7 oturumuna canlı katılmanızı öneririm. Bu çalışmalarda bireyselleştirme olmayacaktır ama grup paylaşımı olacaktır.

* Didaktik bir öğrenimdense deneyimsel bir süreçtir. Kameralar açık şekilde, aktif olarak katılımınız gerekmektedir.

* Oturumların kaydını o hafta gelemeyenler için alacağım ve 48 saat sonunda silinecektir.

* 28 Temmuz 2022 Perşembe akşamı saat 20:00'de başlayacağız. 9 hafta boyunca her Perşembe devam edeceğiz. Her oturum 1.5 saat sürecektir.

* Sizlere devam edebilmeniz için ev pratikleri ve dökümanlar vereceğim. Fayda görebilmeniz için bu ev pratiklerini mutlaka yapmanızı önereceğim. Günde ortalama 20-25 dk'nızı alacaktır.

* 9 haftalık programın ücreti KDV dahil 2.000 TL'dir.

* Zoom üzerinden yapacağımız için dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.


Şimdiden bu program için çok heyecanlıyım. Zihnim size anlatacaklarımla, pratiklerimizle dolup taşıyor ve bir anda önce sizlere de ulaştırmak istiyorum. Kaydınızı ve ödemenizi aşağıdaki linkten yapabilirsiniz.EFT yolu ile ödemek isterseniz IBAN detayları için info@semaozpekmezci.com dan Deniz Hanım'a email yazabilirsiniz.


Not : Programa kişi sayısı ile katılımcı aldığımızdan, 25 Temmuz tarihinden sonra iade veya iptal olmayacaktır.


Herkese sevgiler

Sema Özpekmezci


1.677 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page