• Sema Özpekmezci

Farkındalıkla Eliminasyon Diyeti Semineri

En son güncellendiği tarih: 3 gün önce

Ekim ve Kasım EF Seminer grupları çok güzel başarılar aldı. Ben de 2021 yılında tüm EF programlarımı seminer şeklinde devam etme kararı aldım. Şubat 2021 programı açılmıştır.

Otoimmün ve kronik hastalıklarda, ağrılı yaşayanlarda, pms (regl öncesi sendrom) çekenler, cilt sorunları, hormon sorunları yaşayanlar, hiçbir rahatsızlığı olmasa bile daha iyi hissetmek isteyenler.. Süper başarılar sağlayan EF programımı neden grup olmadan, herkesin kendi başına uygulayacağı şekilde de açmıyordum dedim ve hemen sıvadım kolları.


O kadar çok kişi bu program ile sağlık buldu ve yemek ile ilişkisi şekillendi ki.

Bu programı özgün olarak hazırladım. Sadece Türkiye'de değil dünyada bile bir ilk bu.


Şimdiye kadar Whatsapp'tan grup çalışması olan programı 2021'de WhatsApp grubu olmadan, seminer şeklinde devam ediyorum. Bu da belki isteyip katılamayan daha çok kişiye ulaşmaya yardımcı olur.

Farkındalıkla beslenme, sağlıkta ve yemekle ilişki kurmamızda uygulanabilecek en iyi yollardan biridir. Yapılan araştırmalara göre* farkındalıkla beslenen ve bilinçli farkındalığı hayatına adapte eden Tip2 diyabet hastalarında iyi gelişmeler sağlanmıştır. Kan şekeri ve glukoz düzeyleri daha kolay kontrol edilebilir olmuştur. Araştırma linkleri ilgilenenler için aşağıda mevcuttur. Sadece diyabet için değil, her türlü hastalıkta veya sağlığını korumak isteyen bireylerde MBSR tekniklerinin uygulanması sonrası büyük değişimler gözlenmiştir.

Şimdi bu iki önemli sağlık yolunu tek bir programda birleştirdim. Programımız Eliminasyondayım, Farkındayım. MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini Fonksiyonel Tıbbın en gözde diyeti, iyileşmelerin, vücudu temizlemenin ilk adımı olan Eliminasyon ile birleştirerek hem bedensel hem de zihinsel sağlığın kapılarını açacağız.

Diyeti yapıp bedeninizi temizlerken aynı anda da farkındalıkla yemeye ve yaşamaya adım atmış olacaksınız.

Kimler katılabilir?

Eliminasyon diyeti herkese uygundur. Hamile ve emzirenler doktoruna danışarak katılabilir.

Özellikle otoimmün ve kronik rahatsızlıkları olanlar için iyileşmenin en büyük ilk adımıdır.

Bir kez öğrendikten sonra ilerleyen zamanlarda, ihtiyaç duydukça kendiniz uygulayabilirsiniz. Bunun için tüm bilgiler size verilecektir.

Bu program sonrası neler olur?

Gaz ve şişkinlik sorunlarından kurtulursunuz

Cildiniz parlar

Yemekle ilişkiniz şekillenir

Açlık ve tokluk sinyallerini daha kolay takip edebilirsiniz

Enerjiniz yükselir

Kilo vermek isteyen kilo verebilir

Vücudu temizleyip, kendi bedeninize uygun bir beslenme inşa edilir

Kronik ağrılarda ciddi azalmalar olur

Baş ağrısı, migren, mide yanmaları azalır hatta yok olur.

Mod değişiklileri düzene girer

Inflamasyon azalır

Uykularınız düzene girer

Daha farkında bir yaşama adım atmış olursunuz

Stresinizi daha rahat kontrol edebilirsiniz

Strese bağlı yeme sorunlarına çok daha farklı bir açıdan bakmaya başlarsınız.

Yeme bağımlılığınızı kontrol eder, daha özgür bir hayata koşmaya başlarsınız.

Program işleyişi ve ücreti

* Her hafta Zoom üzerinden, size bire bir canlı olarak tüm haftayı anlatacağım, beslenme hakkında bilgiler vereceğim, yine farkındalıkla beslenme egzersizleri yapacağımız 5 tane toplantımız olacak.

* 5 hafta boyunca programı takip edebileceğiniz tüm dökümanlar her gün email yolu ile gelecek. 1. hafta hazırlık, 3 hafta belli besin gruplarının beslenmeden çıkartılıp, bedenin temizlendiği, inflamasyonun düşürüldüğü, bağırsak florasının güçlendirildiği eliminasyon diyeti, 1 hafta geri tanıtım ve sürdürülebilir bir sağlıklı beslenmeye geçiş.

* Sorularınız olursa email üzerinden her zaman bana ulaşıp, sorabilirsiniz.


Yeni program başlangıç tarihi 22 Şubat 2021'dir.


Canlı Yayın Tarihleri : Istanbul saati saat 20:00

1.Hafta- Eliminasyon Diyetine Başlangıç:

28 Şubat 2021

2. Hafta- Farkındalıkla Beslenme:

8 Mart 2021

3. Hafta- Stres ve Sindirim:

15 Mart 2021

4. Hafta- Geri Tanıtım:

22 Mart 2021

5. Hafta- Sağlıklı Beslenmeyi Uygulamak:

29 Mart 2021


Zoom üzerinden olacaktır ve kayıt alınacaktır. 48 saat içinde izleyebilirsiniz.


Ücret : 5 haftalık program, tüm dökümanlar, kitapcıklar, ses kayıtları, email ile destek, KDV dahil 600 TL’dir.


Programım online olduğu için dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.


* Sorularınız için nur@semaozpekmezci.com adresine yazabilirsiniz. Ödemelerinizi ve kaydınızı aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. EFT yolu ile yapmak isterseniz maille banka bilgilierini alabilirsiniz.


https://front.sanalposentegrasyonu.com/#/product/100236/1243


Yasal uyarı : Bu programın içeriği özel olarak Sema Özpekmezci tarafından oluşturulmuştur ve tescillidir. Program boyunca paylaşılan dökümanların, içeriğin, ses kayıtlarının ve paylaşılan/verilen her türlü bilginin başka bir yerde izinsiz kullanılması, kopyalanması yasaktır. Tespit edildiğinde gerekli makamlara başvurulacaktır.


** Kişi sayısı ile kayıt aldığımızdan 15.Şubat.2021 tarihinden sonra iptal ve iade kabul edilmemektedir. Programı her zaman daha ileride de uygulayabilirsiniz.


*** Faturanız her zaman ödeme kimden geldi ise o isim adına kesilmektedir. Özel fatura talepleriniz varsa lütfen fatura bilgilerini ÖDEME YAPTIĞINIZ GÜN email ile sema@semaozpekmezci.com adresine göndermenizi rica edeceğim. Aksi taktirde otomatik olarak isme kesilmektedir.

* ​https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27280721

*https://www.ingentaconnect.com/contentone/png/ajhb/2016/00000040/00000002/art00011;jsessionid=2cgawapidi3dv.x-ic-live-03


Sevgilerimle

Sema Özpekmezci