top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Güncelleme tarihi: 19 Ara 2022

Senelerdir herkese sağlık kazandıran, IFM'nin tam eliminasyonunu ülkemizde ve dünyada bir ilk olarak Farkındalıkla Yeme ile birleştirerek uygulattığım EF Semineri veda ediyor. Son kez, vedaya özel sürprizler hazırladım. 10 Ocak 2023 başlangıçlı bu Eliminasyondayım Farkındayım Semineri son olacak. 10 Ocak Zoom kotasını doldurduğumuz ve kimseyi geri çevirmek istemediğim için 17 Ocak 2023 tarihli ikinci grubumuzu açtık. :)


EF'ye veda ettikten sonra, sürdürülebilir sağlıklı bir beslenme için 3lü Eliminasyon ile Tazelenme ve Ne Olursan Ol gel programlarım dönüşümlü olarak devam edecektir.

Otoimmün ve kronik hastalıklarda, ağrılı yaşayanlarda, pms (regl öncesi sendrom) çekenler, cilt sorunları, hormon sorunları yaşayanlar, hiçbir rahatsızlığı olmasa bile daha iyi hissetmek isteyenler..


O kadar çok kişi bu program ile sağlık buldu ve yemek ile ilişkisi şekillendi ki.

Bu programı özgün olarak hazırladım. Sadece Türkiye'de değil dünyada bile bir ilk bu.


Farkındalıkla beslenme, sağlıkta ve yemekle ilişki kurmamızda uygulanabilecek en iyi yollardan biridir. Yapılan araştırmalara göre* farkındalıkla beslenen ve bilinçli farkındalığı hayatına adapte eden Tip2 diyabet hastalarında iyi gelişmeler sağlanmıştır. Kan şekeri ve glukoz düzeyleri daha kolay kontrol edilebilir olmuştur. Araştırma linkleri ilgilenenler için aşağıda mevcuttur. Sadece diyabet için değil, her türlü hastalıkta veya sağlığını korumak isteyen bireylerde MBSR tekniklerinin uygulanması sonrası büyük değişimler gözlenmiştir.

Şimdi bu iki önemli sağlık yolunu tek bir programda birleştirdim. Programımız Eliminasyondayım, Farkındayım. MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini Fonksiyonel Tıbbın en gözde diyeti, iyileşmelerin, vücudu temizlemenin ilk adımı olan Eliminasyon ile birleştirerek hem bedensel hem de zihinsel sağlığın kapılarını açacağız.

Diyeti yapıp bedeninizi temizlerken aynı anda da farkındalıkla yemeye ve yaşamaya adım atmış olacaksınız. Eliminasyon Diyeti, alerjen ve inflamasyon yükselten diye belirlenen belli besin gruplarının beslenmeden aynı anda çıkartıldığı ve daha sonra tekrar tanıtıldığı bir diyettir. Bu programda mezunu olduğum Institute of Functional Medicine'nın Temel Eliminasyon Diyeti uygulanmaktadır.


Kimler katılabilir?

Eliminasyon diyeti herkese uygundur. Hamile ve emzirenler doktoruna danışarak katılabilir.

Özellikle otoimmün ve kronik rahatsızlıkları olanlar için beslenmede iyileştirmenin ilk adımıdır.

Bir kez öğrendikten sonra ilerleyen zamanlarda, ihtiyaç duydukça kendiniz uygulayabilirsiniz. Bunun için tüm bilgiler size verilecektir.

Bu program sonrası neler olur?

Gaz ve şişkinlik sorunlarından kurtulursunuz.

Cildiniz parlar.

Yemekle ilişkiniz şekillenir.

Açlık ve tokluk sinyallerini daha kolay takip edebilirsiniz.

Enerjiniz yükselir.

Kilo vermek isteyen kilo verebilir.

Vücudu temizleyip, kendi bedeninize uygun bir beslenme inşa edilir.

Kronik ağrılarda azalmalar olur.

Baş ağrısı, migren, mide yanmaları azalır.

Mod değişiklileri düzene girer.

İnflamasyon azalır.

Uykularınız düzene girer.

Daha farkında bir yaşama adım atmış olursunuz.

Stresinizi daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Strese bağlı yeme sorunlarına daha farklı bir açıdan bakmaya başlarsınız.

Yeme bağımlılığınızı kontrol eder, daha özgür bir hayata koşmaya başlarsınız.


Not : Bunların hepsi aynı anda gerçekleşmese de, sağlıklı beslenmeye geçen ve devam eden bir çok kişide sonuç olarak gözlemlenmiştir.

Program işleyişi ve ücreti

* Her hafta Zoom üzerinden, size bire bir canlı olarak tüm haftayı anlatacağım, beslenme hakkında bilgiler vereceğim, farkındalıkla beslenme egzersizleri de yapacağımız 5 tane toplantımız olacak.

* 5 hafta boyunca programı takip edebileceğiniz tüm dökümanlar her gün email yolu ile gelecek. 1. hafta hazırlık, 3 hafta belli besin gruplarının beslenmeden çıkartılıp, bedenin temizlendiği, inflamasyonun düşürüldüğü, bağırsak florasının güçlendirildiği eliminasyon diyeti, 1 hafta geri tanıtım ve sürdürülebilir bir sağlıklı beslenmeye geçiş.

* Programda kişiselleştirme yapılmamaktadır.


Yeni program başlangıç tarihi 17 Ocak 2023'tür.


Canlı Yayın Tarihleri : İstanbul saati ile 20:00

1.Hafta- Eliminasyon Diyetine Başlangıç

22 Ocak 2023, Pazar


2. Hafta- Farkındalıkla Beslenme

31 Ocak 2023, Salı


3. Hafta- Stres ve Sindirim

07 Şubat 2023, Salı


4. Hafta- Geri Tanıtım

14 Şubat 2023, Salı


5. Hafta- Sağlıklı Beslenmeyi Hayata Uygulamak

19 Şubat 2022, Pazar


Zoom üzerinden olacaktır ve kayıt alınacaktır. 48 saat içinde izleyebilirsiniz.

Ücret : 5 haftalık program, tüm dökümanlar, kitapçıklar, ses kayıtları, veda programına özel KDV dahil 750TL’dir (normal ücret 1500TL idi).


Programım online olduğu için dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.


* Sorularınız için info@semaozpekmezci.com adresine yazabilirsiniz. Ödemelerinizi ve kaydınızı aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. EFT yolu ile yapmak isterseniz maille banka bilgilerini alabilirsiniz.Yasal uyarı : Bu programda yer alan tüm yazılar, dökümanlar, videolar, ses kayıtları Sema Özpekmezci'ye ait olup, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu kapsamında korunmaktadırlar. Söz konusu yazılar Sema Özpekmezci'den izin alınmaksızın değiştirilemez, çoğaltılamaz, yayımlanamaz, dağıtılamaz, umuma iletilemez, başka bir lisana çevrilemez, bütünü veya bir kısmı değiştirilerek veya başka bir suretle diğer bir internet sitesinde kullanılamaz. Bu hakları ihlal eden kişiler, 5846 sayılı Fikir ve Sanat eserleri Kanunu ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan hukuki ve cezai yaptırımlara tabi olurlar.


** Kişi sayısı ile kayıt aldığımızdan 12 Ocak 2023 tarihinden sonra iptal ve iade kabul edilmemektedir.


ÖNEMLİ:

Program başladıktan sonra iptal veya iade yapılamamaktadır. Sorulmaması ve istekte bulunulmaması rica olunur. Programı her zaman ilerleyen zamanlarda kendiniz uygulayabilirsiniz.


*** Faturanız her zaman ödeme kimden geldi ise o isim adına kesilmektedir. Özel fatura talepleriniz varsa lütfen fatura bilgilerini ÖDEME YAPTIĞINIZ GÜN email ile sema@semaozpekmezci.com adresine göndermenizi rica edeceğim. Aksi taktirde otomatik olarak isme kesilmektedir.


**** Bu beslenme hiçbir hastalığın iyileşmesi için garanti değildir. Bu konuda bir sorumluluk almadığımızı belirtmek isterim. Bu seminere katılarak kendi isteğiniz ile Eliminasyon Diyeti yapmak istediğinizi kabul etmiş sayılırsınız. Özel durumunlarınız için doktorunuza danışmanızı rica ederim.


* ​https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27280721

*https://www.ingentaconnect.com/contentone/png/ajhb/2016/00000040/00000002/art00011;jsessionid=2cgawapidi3dv.x-ic-live-03


Sevgilerimle,

Sema Özpekmezci


Son Yazılar

Hepsini Gör

1 Comment


msuatoglu
Apr 10, 2022

Temmuz programina önlayit var mi?

Like
bottom of page