• Sema Özpekmezci

Eliminasyondayım Farkındayım Semineri

Güncelleme tarihi: 6 gün önce

Kasım 2021 programı açılmıştır! Hep beraber yenilenelim, kışa tertemiz bir giriş yapalım.

Otoimmün ve kronik hastalıklarda, ağrılı yaşayanlarda, pms (regl öncesi sendrom) çekenler, cilt sorunları, hormon sorunları yaşayanlar, hiçbir rahatsızlığı olmasa bile daha iyi hissetmek isteyenler..


O kadar çok kişi bu program ile sağlık buldu ve yemek ile ilişkisi şekillendi ki.

Bu programı özgün olarak hazırladım. Sadece Türkiye'de değil dünyada bile bir ilk bu.


Farkındalıkla beslenme, sağlıkta ve yemekle ilişki kurmamızda uygulanabilecek en iyi yollardan biridir. Yapılan araştırmalara göre* farkındalıkla beslenen ve bilinçli farkındalığı hayatına adapte eden Tip2 diyabet hastalarında iyi gelişmeler sağlanmıştır. Kan şekeri ve glukoz düzeyleri daha kolay kontrol edilebilir olmuştur. Araştırma linkleri ilgilenenler için aşağıda mevcuttur. Sadece diyabet için değil, her türlü hastalıkta veya sağlığını korumak isteyen bireylerde MBSR tekniklerinin uygulanması sonrası büyük değişimler gözlenmiştir.

Şimdi bu iki önemli sağlık yolunu tek bir programda birleştirdim. Programımız Eliminasyondayım, Farkındayım. MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini Fonksiyonel Tıbbın en gözde diyeti, iyileşmelerin, vücudu temizlemenin ilk adımı olan Eliminasyon ile birleştirerek hem bedensel hem de zihinsel sağlığın kapılarını açacağız.

Diyeti yapıp bedeninizi temizlerken aynı anda da farkındalıkla yemeye ve yaşamaya adım atmış olacaksınız. Eliminasyon Diyeti alerjen ve inflamasyon yükselten diye belirlenen belli besin gruplarının beslenmeden aynı anda çıkartıldığı ve daha sonra tekrar tanıtıldığı bir diyettir. Bu programda mezunu olduğum Institute of Functional Medicine'nın Temel Eliminasyon Diyeti uygulanmaktadır.


Kimler katılabilir?

Eliminasyon diyeti herkese uygundur. Hamile ve emzirenler doktoruna danışarak katılabilir.

Özellikle otoimmün ve kronik rahatsızlıkları olanlar için beslenmede iyileştirmenin ilk adımıdır.

Bir kez öğrendikten sonra ilerleyen zamanlarda, ihtiyaç duydukça kendiniz uygulayabilirsiniz. Bunun için tüm bilgiler size verilecektir.

Bu program sonrası neler olur?

Gaz ve şişkinlik sorunlarından kurtulursunuz.

Cildiniz parlar.

Yemekle ilişkiniz şekillenir.

Açlık ve tokluk sinyallerini daha kolay takip edebilirsiniz.

Enerjiniz yükselir.

Kilo vermek isteyen kilo verebilir.

Vücudu temizleyip, kendi bedeninize uygun bir beslenme inşa edilir.

Kronik ağrılarda azalmalar olur.

Baş ağrısı, migren, mide yanmaları azalır.

Mod değişiklileri düzene girer.

İnflamasyon azalır.

Uykularınız düzene girer.

Daha farkında bir yaşama adım atmış olursunuz.

Stresinizi daha rahat kontrol edebilirsiniz.

Strese bağlı yeme sorunlarına daha farklı bir açıdan bakmaya başlarsınız.

Yeme bağımlılığınızı kontrol eder, daha özgür bir hayata koşmaya başlarsınız.


Not : Bunların hepsi aynı anda gerçekleşmese de, sağlıklı beslenmeye geçen ve devam eden bir çok kişide sonuç olarak gözlemlenmiştir.

Program işleyişi ve ücreti

* Her hafta Zoom üzerinden, size bire bir canlı olarak tüm haftayı anlatacağım, beslenme hakkında bilgiler vereceğim, farkındalıkla beslenme egzersizleri de yapacağımız 5 tane toplantımız olacak.

* 5 hafta boyunca programı takip edebileceğiniz tüm dökümanlar her gün email yolu ile gelecek. 1. hafta hazırlık, 3 hafta belli besin gruplarının beslenmeden çıkartılıp, bedenin temizlendiği, inflamasyonun düşürüldüğü, bağırsak florasının güçlendirildiği eliminasyon diyeti, 1 hafta geri tanıtım ve sürdürülebilir bir sağlıklı beslenmeye geçiş.

* Programda kişiselleştirme yapılmamaktadır.


Yeni program başlangıç tarihi 1 Kasım 2021'dir.


Canlı Yayın Tarihleri : İstanbul saati saat 20:00

1.Hafta- Eliminasyon Diyetine Başlangıç

07 Kasım 2021 Pazar


2. Hafta- Farkındalıkla Beslenme

15 Kasım 2021 Pazartesi


3. Hafta- Stres ve Sindirim

22 Kasım 2021 Pazartesi


4. Hafta- Geri Tanıtım

29 Kasım 2021 Pazartesi


5. Hafta- Sağlıklı Beslenmeyi Uygulamak

03 Aralık 2021 Cuma


Zoom üzerinden olacaktır ve kayıt alınacaktır. 48 saat içinde izleyebilirsiniz.


Ücret : 5 haftalık program, tüm dökümanlar, kitapçıklar, ses kayıtları, KDV dahil 800 TL’dir.


Programım online olduğu için dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.


* Sorularınız için info@semaozpekmezci.com adresine yazabilirsiniz. Ödemelerinizi ve kaydınızı aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. EFT yolu ile yapmak isterseniz maille banka bilgilerini alabilirsiniz.


https://front.sanalposentegrasyonu.com/#/product/100236/1243


Yasal uyarı : Bu programın içeriği özel olarak Sema Özpekmezci tarafından oluşturulmuştur ve tescillidir. Program boyunca paylaşılan dökümanların, içeriğin, ses kayıtlarının ve paylaşılan/verilen her türlü bilginin başka bir yerde izinsiz kullanılması, kopyalanması yasaktır. Tespit edildiğinde gerekli makamlara başvurulacaktır.


** Kişi sayısı ile kayıt aldığımızdan 27 Ekim 2021 tarihinden sonra iptal ve iade kabul edilmemektedir.

ÖNEMLİ:

Program başladıktan sonra iptal veya iade yapılamamaktadır. Sorulmaması ve istekte bulunulmaması rica olunur. Programı her zaman ilerleyen zamanlarda kendiniz uygulayabilirsiniz.


*** Faturanız her zaman ödeme kimden geldi ise o isim adına kesilmektedir. Özel fatura talepleriniz varsa lütfen fatura bilgilerini ÖDEME YAPTIĞINIZ GÜN email ile sema@semaozpekmezci.com adresine göndermenizi rica edeceğim. Aksi taktirde otomatik olarak isme kesilmektedir.


**** Bu beslenme hiçbir hastalığın iyileşmesi için garanti değildir. Bu konuda bir sorumluluk almadığımızı belirtmek isterim. Bu seminere katılarak kendi isteğiniz ile Eliminasyon Diyeti yapmak istediğinizi kabul etmiş sayılırsınız. Özel durumunlarınız için doktorunuza danışmanızı rica ederim.


* ​https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27280721

*https://www.ingentaconnect.com/contentone/png/ajhb/2016/00000040/00000002/art00011;jsessionid=2cgawapidi3dv.x-ic-live-03


Sevgilerimle

Sema Özpekmezci


20,378 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör