top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Eliminasyondayım, Farkındayım Yaz grupları

Güncelleme tarihi: 20 Tem 2020

Herkese Merhaba :)


Artık yaz aylarına geliyoruz. ''Bu yaz grup açmam, herkes tatil modunda olur'' diyordum ama pek çok istek geldi. Siz isterseniz de ben açmaz mıyım :) Bu yaz da iyileşmeler, iyi hissetmeler devam etsin o zaman :)

Eliminasyondayım, Farkındayım'ın Haziran'dan sonra Ağustos grubunu da açtığımı duyurmak isterim :)

20/07 EKLEME : AĞUSTOS GRUBU AÇTIĞIM GİBİ DOLDU. İLGİNİZE TEŞEKKÜRLER. 21 EYLÜL BAŞLANGIÇLI YENİ GRUP AÇACAĞIM. BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.


Çok heyecanlıyım. O kadar çok kişi bu program ile sağlık buldu ve yemek ile ilişkisi şekillendi ki. Bu programı özgün olarak hazırladım. sadece Türkiye'de değil dünyada bile bir ilk bu.


Farkındalıkla beslenme de, sağlıkta ve yemekle ilişki kurmamızda uygulanabilecek en iyi yollardan biridir. Yapılan araştırmalara göre* farkındalıkla beslenen ve bilinçli farkındalığı hayatına adapte eden Tip2 diyabet hastalarında iyi gelişmeler sağlanmıştır. Kan şekeri ve glukoz düzeyleri daha kolay kontrol edilebilir olmuştur. Araştırma linkleri ilgilenenler için aşağıda mevcuttur. Sadece diyabet için, her türlü hastalıkta veya sağlığını korumak isteyen bireylerde MBSR tekniklerinin uygulanması sonrası büyük değişimler gözlenmiştir.


Şimdi bu iki önemli sağlık yolunu tek bir programda birleştirdim. Programımız Eliminasyondayım, Farkındayım. MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) tekniklerini eliminasyon ile birleştirerek hem bedensel sağlığın kapılarını açacağız hem de farkındalıkla beslenmeye geçeceğiz. Diyeti yapıp bedeninizi temizlerken aynı anda da farkındalıkla yemeye ve yaşamaya adım atmış olacaksınız.


Kimler katılabilir?


Eliminasyon diyeti herkese uygundur. Hamile ve emzirenler doktoruna danışarak katılabilir.Özellikle otoimmün ve kronik rahatsızlıkları olanlar için iyileşmenin en büyük ilk adımıdır.Bir kez öğrendikten sonra ilerleyen zamanlarda, ihtiyaç duydukça kendiniz uygulayabilirsiniz. Bunun için tüm bilgiler size verilecektir.


Bu program sonrası neler olur?


Gaz ve şişkinlik sorunlarından kurtulursunuz

Cildiniz parlar

Yemekle ilişkiniz şekillenir

Açlık ve tokluk sinyallerini daha kolay takip edebilirsiniz

Enerjiniz yükselir

Kilo vermek isteyen kilo verebilir

Vücudu temizleyip, kendi bedeninize uygun bir beslenme inşa edilir

Kronik ağrılarda ciddi azalmalar olur

Baş ağrısı, migren, mide yanmaları azalır hatta yok olur.

Mod değişiklileri düzene girer

İnflamasyon azalır

Daha farkında bir yaşama adım atmış olursunuz

Stresinizi daha rahat kontrol edebilirsiniz

Duygusal yeme sorunlarına çok daha farklı bir açıdan bakmaya başlarsınız.

Yeme bağımlılığınız kontrol eder, daha özgür bir hayata koşmaya başlarsınız.


Programın içeriği ve ücreti

Program 1 hafta hazırlık, 3 hafta diyet ve 1 hafta geri tanıtım süreci olarak toplamda 5 haftadan oluşmaktadır.

Ücret : 5 haftalık program, tüm dökümanlar, ses kayıtları, günlük iletişim KDV dahil 800 TL’dir.

Yeni grup başlangıç tarihi 10.Ağustos.2020'dir.


Program boyunca her gün Whatsapp’tan iletişim olacaktır. Grup üzerinden programı ben yönetiyorum.

Eliminasyon diyeti ve Farkındalık hakkında hazırlanan dökümanlar, ses kayıtları, tarif ve mutfak bilgileri program dahilinde paylaşılacaktır.

Farkındalık ve meditasyon ses kayıtları gönderilecektir.

Zoom Meeting (cep telefonunuza indirebileceğiniz, birbirimizi görebileceğimiz, ücretsiz bir program, detayları ayrı mail olarak gönderilecek) üstünden her Pazartesi saat 20:00’de 4 canlı yayın yapılacaktır.

Yayınlar 24 saat izlenebilir olacak.

Programım online olduğu için dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.


** Katılımcılar ön görüşme ile alınacaktır. Başvuru için sema@semaozpekmezci.com adresine kendinizi kısaca anlatan bir yazı, kimliğinizi ispatlayabilecek bir belgenin fotoğrafı (ehliyet, adınıza bir fatura, Istanbul kart, okul kartı, işyeri kartı gibi) ve kullandığınız sosyal medya hesabının ekran görüntüsünü atmanızı rica edeceğim. Ödemelerinizi benim onayımdan sonra aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. EFT yolu ile yapmak isterseniz yine mailde bunu belirtebilirsiniz. 3.Ağustos.2020'dan sonra iptal veya iade kabul edilmeyecektir.

2.894 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page