• Sema Özpekmezci

Doğayla Tazelenme Kampı Mutlu Sonlar

Güncelleme tarihi: 2 Ağu

Öncelikle bize güvenip ilk defa düzenlediğimiz, 3 günlük konaklamalı kampımıza gelen katılımcılarımıza yürekten teşekkür etmek isterim. Siz de “katılsam mı” diye düşünüyor ve sizi nelerin beklediğini merak ediyorsanız, katılımcılarımızın neler yaşadığını kendi ağızlarından deneyimlerine bu sayfada ulaşabilirsiniz.


A.B.

Öncelikle değerli vaktinizi bizlere ayırdığınız için sizlere teşekkür etmek istiyorum. 3 günlük sürede edindiğimiz bilgiler ve tecrübeler bizim için güzel bir başlangıç oldu. Ben sürenin başlangıç için yeterli olduğunu düşünüyorum. Eşim adına konuşmak istemiyorum, belki kendisi de farklı noktalara değinerek mailinize cevap verecektir. Ancak ikimiz için de, bedensel ve ruhsal sağlımızın aksayan yönlerini iyileştirmek adına yapmamız gerekenlerin daha da netleştiğini söyleyebilirim.

 

G.Ş.

Glütensiz-şekersiz-süt ve süt ürünsüz beslenme biçimini yıllardır benimsiyordum ve 7 yıldır da vejetaryenim. Babamı kaybettikten sonra yediklerimden tat almadığımı, önüme gelen yemeğin ne olduğunu bile fark etmediğim, 2 ayda aniden 6 kilo aldığım bir sürece girmiştim. Kilo artışını son 5 aydır elimden geldiğince yönetiyordum ve aldığım kiloların

çoğu gitmişti. Sağlıklı ürünler yiyordum fakat zaman zaman yediklerim çok fazla oluyordu. Çünkü yediklerimden tat alamıyordum. Bunu fark edince Sema Hanım'ın hazırladığı bu program da bu sorunlarımın üstesinden geleceğimi umarak bu programa kayıt yaptırdım. Sema Hanım o kadar içtendi ki özündeki şefkati yüzüne yansıtıyordu. Anlattıkları ve uygulattığı yöntemlerle eskiden olduğu gibi bir ürünü keşfederek, tadına vararak yemeyi tekrardan hatırlattı. Aslında zamanın içinde akıp giderken hiç nefes almıyormuşuz. İyi ki varsınız Sema Hanım.


Aynı zamanda yakın zaman önce babamı kaybetmenin içimde bıraktığı acı hissiyatını tek başıma kalarak yaşayamamıştım ve bu acıyla yalnız baş edebileceğimi düşünmüyordum. Düşünmesi bile içimdeki o acıyı derinleştiriyordu. Amacım ailemden, işimden, arkadaşlarımdan uzaklaşarak tanımadığım insanlar ile geçireceğim zamanda o acı ile nasıl başa çıkarım konusunda da bir yüzleşme yaşamaktı. Constantinos’un anlattıkları içimde yaşadığım kendimi affedememe durumunu bir nebze de olsa hafifletti. Bu konuda kendisinin öğretilerinden çok yararlanacağım. İyi ki var.


Kampın ilk gününden itibaren kamp arkadaşlarımın sıcaklığı, Sema Hanım ve Constantinos’un şefkatini hissettim. Burada 3 gün boyunca mutlu olacağımı ilk tanışmamız da anlamıştım. Her yaş grubundan insanın birbiriyle anlaşması,

bir noktada buluşması, gülümsemesini görmek içimi ferahlatıyordu. İyi ki tanıştık.

Kamptan sonra, ben başkalarına gösterdiğim şefkati hiçbir zaman kendime göstermiyordum, hak görmüyordum onu fark ettim. Ne zaman bu döngünün içine girdim bilmiyorum ama bu kamptan sonra daha çok kendime şefkatli olmam gerektiğini

hatırlıyorum. Ben her zaman iyi bir dinleyiciymişim fakat asla başkasının beni dinlediği bir dinleyicim yokmuş. Bu durum bundan sonraki hayatımda iletişim kuracağım insanlar da gözlemleyeceğim ilk özelliklerden biri olacak.


Zeliş’in Çiftliği mükemmel, huzurlu bir ambiansa sahip. Evindeymişim gibi hissettim. Yaptıkları yemekler benim beslenme düzenimdeki gibiydi ve çok daha lezzetliydi, normalimden daha çok yedim desem yalan olmaz. :D


Bu fırsatı yarattığınız için sizlere şükran duyuyorum, teşekkür ediyorum. İYİ Kİ VARIZ!

 

K.B.

Zihnimi ve bedenimi sakinleştirmeye ihtiyacım olduğu, stresin yarattığı gerginlik sebebi ile sıkıntılar yaşadığım bir zamanda karar verdim kampa katılmaya. Yoğun iş ve özel hayat temposunda kendimizi dinlemeyi başaramıyoruz maalesef. Bir dur diyemiyoruz kendimize. Beslenmenin de stres seviyelerimiz üzerinde etkisi olduğunu düşünüyordum fakat kamp ile beraber bundan tamamen emin oldum. Zeliş’in Çiftliği gerek yemekleri, gerek havası ve doğası ile insanı huzur içinde bırakıyor. Kamp süresince çok sakindi zihnim. Telaşsız bir zihin ve beden beraber vakit geçirdiğimiz herkeste oluşturduğunuz etki ile hepimiz gülümsüyorduk, mutluyduk sanırım bunun etkisi de çok fazlaydı. Kamp sonrası zihnimin ve bedenimin bu stresten, gerginlikten uzak halime sahip olmayı her zaman için hak ettiğine karar verdim, kendime hak ettiğim şefkati gösteriyorum ve şu an bunun için bir şeyler yapmak için adım atıyorum. Bunlardan biri sizin Sağlıklı Zihin, Sağlıklı Beden grup çalışmanıza katılmak oldu. Sabırsızlıkla bekliyorum. Bizlere düşündüğümüz, arzu duyduğumuz, hedeflediğimiz, istediğimiz şeylere ulaşmanın aslında kafamızda büyüttüğümüz kadar zor olmadığını ve başkalarına gösterdiğimiz şefkati, anlayışı en başta kendimizin hak ettiğini gösterdiğiniz için size ve eniştemize çok teşekkür ediyorum.

 

M.Y.

Merhabalar Sema Hanım,

Sizleri şimdiden çok özledim, herkese kampı ve orada öğrendiklerimi özşefkati anlatıyorum. Beslenme tüyoları veriyorum. Kendimi çok daha fazla önemsiyor ve seviyorum. Benim için farkındalık seviyemi çok arttıran bir deneyim oldu. Çok minnettarım herkes etrafımda çok merak içinde gelmek istiyorlar. Herkesin bu deneyimi yaşamasını istiyorum. Meditasyona devam :))) parasempatikler devrede çoook sevgiler ve selamlar...

 

D.K.

Sevgili Sema,

İlk kampına en çok senin için geldim. Yararını hiç düşünmedim. Çünkü seninle yola çıkmak, ilk kamp olsun son kamp olsun çok güzel olacaktı. Bununla ilgili en ufak bir şüphem yoktu.


Harika, unutulmaz bir 3 gün geçirdim seninle, Constantinos ve diğer tüm katılımcı arkadaşlarla. Mümkün olsa her kampına ve yaptığın her işe katılmak isterim.

Duygularını edebi bir zerafetle açıklayabilen birisi olmadığımı biliyorum. Ama seni çok sevdiğimi bilmeni isterim. Seni tanımak çok büyük bir şans gerçekten. Ayrıca Zeliş Çiftliği de mükemmel bir seçim olmuş. Herkesi ama herkesi gönülden bu kampa katılmaya davet ediyorum. :)

35 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör