top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Meditasyon ve Mindfulness Egzersizleri Mutlu Sonlar

Güncelleme tarihi: 25 Eki

Birbirinden harika değişimler deneyimleyen katılımcılarımdan, geri bildirimler gelmeye devam ediyor. Ben de onlar adına çok mutlu oluyor, sizlerle paylaşmaya devam ediyorum.

M.K.

Çok dolu dolu bir 8 hafta geçirdim. Anda kalmak ile ilgili farkındalığım çok arttı. Artık düşünce sarmallarına girdiğimde bunu fark ediyorum ve nefesime ya da bedenime odaklanmayı deniyorum. Uykusu çok hafif olan biriyim. Ufak bir sese bile uyandığım olmuştur. Eğer uyandıysam bir daha uykuya dönmek benim için zor olabiliyor. Bu 8 haftada şunu fark ettim; uykuya geri dönemememin en büyük sebeplerinden biri, artık uyanmış olan beynimin düşüncelere dalıp gitmesi ve bunların arasında boğulması. Eskiden telefonumu elime alır ve internette vakit geçirerek bundan kurtulmaya çalışırdım. Son seferlerde, bu gece yarısı gelen sarmalları fark edip telefonuma sarılmak yerine, gözlerimi kapatıp nefesime odaklanmayı denedim ve kendi kendime uyuyakalmış olduğumu fark ettim. İnanılmaz bir etki oldu hayatımda. Ayrıca, son yayında vurguladığımız şükretmenin, benim hayatımda pek yeri olmadığını farkettim. Ben de o katılımcı gibi, her gün bugün beni mutlu eden, şükür ettiğim bir şeyi yazmaya karar verdim. Çok ilham verici bir rutin.

 

N.E.

Bana kattığınız tüm güzellikler için çok teşekkür ediyorum. Eliminasyonlar, detoks ve meditasyon. Bana hep şifa oldunuz. Eliminasyon ve detoksla vücuduma, meditasyon ile kalbime şifa oldunuz. Sizinle bir programa başlamanın tek tehlikesi alışkanlık yapmanız. Hep motive ettiniz. Bu 8 haftanın bana getirdiği en büyük hediye, sanırım daha sakin, daha huzurlu bir insan oldum. Kendimle yüzleştim. Şükretmeyi ve kendimle barışmayı; hatta affetmeyi öğrendim. Sesli meditasyon kayıtlarınız ihtiyacım olduğunda hep yanımda. Kendim için zaman yaratmayı öğrendim. O 10 dakikalar nasıl iyi geliyor. Sizi çok seviyorum. Eminim kısa bir süre sonra yine yolumuz birleşecek. O zamana kadar Instagram'da takipçinizim.

 

S.E. Program sonrasında, genel olarak bir sakinlik ve dinginlik oluştu. Beni zorlayacak bir olay olduğunda hemen takım çantama dönüyorum, 'Hangi meditasyonu yapsam?' diyorum. Nefese dönmek gerçekten çok iyi geliyor. O anda hayat devam ediyor ve ben orada endişe içinde kıvransam da, kıvranmasam da devam edecek. Orada 5 dakika ayırıp nefese dönmek hem bana iyi geliyor o anda, hem de günümün geri kalanı için yine stresimi azaltıyor. Genel olarak verdiğim kararlar bile sanki etkilendi, ani tepkiler vermiyorum olaylara. Çok teşekkürler!

21 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page