• Sema Özpekmezci

Farkındalıkla Sağlıklı Beslenme Semineri

En son güncellendiği tarih: Tem 6

Bir sonraki Seminer Eylül ayında başlayacaktır. Detayları Instagram hesabımdan veya email bültenimizden takip edebilirsiniz.


Çok güzel başarılar elde etmiş olan Farkındalıkla Sağlıklı Beslenme Semineri’ne yaşadığım sağlık sorunları yüzünden sebebiyle bir süre ara vermiştim ve FSB geri döndü :)

Uzun zamandır beklediğiniz yeni program, 10 Haziran‘da başlıyor.

Seminer ve grup beslenme programlarım genellikle Eliminasyon Diyeti ve Şekeri Bırakmak üzerine idi ama sizlerden sağlıklı beslenme semineri isteği çok geliyordu. Ben de sürdürülebilir, katı kurallardansa daha esnek bir sağlıklı beslenmenin uygulandığı, aynı anda Farkındalıkla Beslenme egzersizlerinin de olduğu ve beraber tecrübe edeceğimiz bu programı oluşturdum.


Sağlıklı beslenmek istiyorum ama nereden başlayacağımı bilmiyorum.

Diyet kelimesinden bıktım.

Şekersiz, glutensiz bir hayatı düşünemiyorum.

Devamlı açım.

Acıkınca elim, ayağım titriyor, başım ağrıyor

Enerjim düşük

Akşamları yeme isteğimi durduramıyorum

Mutfağımı değiştirirken zorlanıyorum

Sağlıklı tarifleri yapamıyorum

Eliminasyon diyeti yapmaya çekiniyorum

Ne doyduğumu ne de acıktığımı anlıyorum

Hep gerginim

Sindirim sorunları yaşıyorum

Otoimmün ve kronik hastalık sahibiyim ama adım adım başlamak istiyorum.


Bunlar size tanıdık geliyorsa, buyrunuz yeni programıma. 2020 biterken size söz vermiştim. Eliminasyon diyeti olmayan, dümdüz beslenme programı açacağım diye. Bu program sizin için hazırlanmıştır. Fonksiyonel Tıp Ana Beslenme programına sadık kalarak, düşük glisemik indeksli, rafine şekersiz, glutensiz bir beslenmeyi size en sağlıklı ve hayatınıza uygulanabilir şekilde anlatmayı hedefliyorum.


Bu programa kimler katılabilir?

Herkes :)

Aileden bir kişi katılıp, tüm ailesine uygulatabilir. En büyük isteğim bu.

Hem sürdürülebilir bir sağlıklı beslenme isteyen, hem de lezzetli olsun diye herkese açıktır.


Bu program sonunda ne olur?

Özgürleşirsiniz. Herkes için en büyük dileğim bu. Devamlı yemek düşünmek, yemek için strese girmek, yedikten sonra pişman olup, kendinizi suçlama döngüsünden çıkarsınız.

3 hafta tertemiz, şekersiz ve glutensiz bir beslenme yapmış olursunuz.

Acıkma süreleriniz uzar, tok kalma süreleriniz artar.

Ani acıkmalar ve bundan kaynaklı sinirlilik hali azalır.

Yediklerinizin tadını farkındalık egzersizleri ile daha çok alırsınız.

Hep istediğiniz mutfak reformunu yaparsınız.

Sinir sistemini rahatlatmayı öğrenirsiniz.

Sinidiriminiz daha iyi çalışır. Gaz ve şişkinlik, kabız, ishal sorunları azalır.

Yüksek inflamasyon kaynaklı baş ve vücut ağrılarında azalma olabilir.

Açlık ve tokluğunuzu daha iyi fark eder duruma gelirsiniz.

Daha düzenli bir uykunuz olur.

Zayıflamak isteyenler diyet yapmadan incelir.

Diyet kelimesini sözlüğünüzden silmiş olursunuz.


Not : Bunların hepsi aynı anda gerçekleşmese de, sağlıklı beslenmeye geçen ve devam eden bir çok kişide sonuç olarak gözlemlenmiştir.


Farkındalıkla beslenme, sağlıkta ve yemekle ilişki kurmamızda uygulanabilecek çok etkili yollardan biridir. Yapılan araştırmalara göre* farkındalıkla beslenen ve bilinçli farkındalığı hayatına adapte eden Tip2 diyabet hastalarında iyi gelişmeler sağlanmıştır. Kan şekeri ve glukoz düzeyleri daha kolay kontrol edilebilir olmuştur. Araştırma linkleri ilgilenenler için aşağıda mevcuttur. Sadece diyabet için değil, her türlü hastalıkta veya sağlığını korumak isteyen bireylerde Farkındalık tekniklerinin uygulanması sonrası büyük değişimler gözlenmiştir.

Program işleyişi ve ücreti

* Her hafta Zoom üzerinden, size bire bir canlı olarak tüm haftayı anlatacağım, beslenme hakkında bilgiler vereceğim, yine farkındalıkla beslenme egzersizleri yapacağımız 4 tane toplantımız olacak.

* 4 hafta boyunca programı takip edebileceğiniz ihtiyacınız olan 30 farklı dökümanlar her gün email yolu ile gelecek. 3 gün hazırlık, alışveriş listesi, bir çok firmadan indirimli alışveriş imkanı, 3 hafta sağlıklı beslenme, daha az kimyasallı bir mutfak ve yaşam, farkındalıkla beslenme, sürdürülebilir bir sağlıklı yaşama devam etmek.


Canlı Yayın Tarihleri

10 Haziran 2021 başlangıç ve 3 gün hazırlık


1. Canlı Yayın- Sağlıklı Beslenmeye Başlangıç

14 Haziran 2021, Pazartesi 20.00


2. Canlı Yayın-Tat Alma ve Farkındalıkla Beslenme

21 Haziran 2021, Pazartesi 20.00


3. Canlı Yayın- Tokluk, Açlık Farkındalığı ve

Stres- Sindirim İlişkisi

28 Haziran 2021, Pazartesi 20.00


4.Canlı Yayın- Sağlıklı Beslenmeyi Sürdürebilmek

2 Temmuz 2021, Cuma 20.00


Zoom üzerinden olacaktır ve kayıt alınacaktır.

48 saat içerisinde izleyebilirsiniz.


Ücret: 4 haftalık program, canlı yayınlar, tüm dökümanlar, kitapçıklar, ses kayıtları 650 TL’dir.


Programım online olduğu için dünyanın her yerinden katılabilirsiniz.

https://front.sanalposentegrasyonu.com/#/product/100236/1278


** Sorularınız için info@semaozpekmezci.com adresine yazabilirsiniz. Ödemelerinizi ve kaydınızı aşağıdaki linkten yapabilirsiniz. EFT yolu ile yapmak isterseniz maille banka bilgilerini alabilirsiniz.


Yasal uyarı : Bu programın içeriği özel olarak Sema Özpekmezci tarafından oluşturulmuştur ve tescillidir. Program boyunca paylaşılan dökümanların, içeriğin, ses kayıtlarının ve paylaşılan/verilen her türlü bilginin başka bir yerde izinsiz kullanılması, kopyalanması yasaktır. Tespit edildiğinde gerekli makamlara başvurulacaktır.


* 3.Haziran.2021 tarihinden sonra iptal ve iade kabul edilmemektedir. Programı her zaman daha ileride de uygulayabilirsiniz.

** Faturanız her zaman ödeme kimden geldi ise o isim adına kesilmektedir. Özel fatura talepleriniz varsa, faturaya adres, vergi no ekletmek istiyorsanız lütfen fatura bilgilerini ÖDEME YAPTIĞINIZ GÜN email ile sema@semaozpekmezci.com adresine göndermenizi rica edeceğim. Aksi taktirde otomatik olarak ödeme yapılan günün akşamı isme kesilmektedir.


*** Kaydınızı yaptırdıktan sonra bir onay emaili geliyor. Şayet adresinizi sisteme doğru yazmadıysanız email size ulaşmıyor ve biz de size ulaşamıyoruz. Kayıt olurken email adresinizi doğru yazdığınızı lütfen kontrol eder misiniz?

Otomatik maili almadıysanız lütfen spam kutunuzu kontrol ediniz. Ayrıca 9.Haziran günü program başlangıcından bir gün önce, tüm detayların olduğu bir email gönderiyoruz. Bu email bazen spama düşüyor veya ''hotmail'' uzantılı mail adresleri toplu mailleri almıyor. 9 Haziran günü email almamışsanız mutlaka info@semaozpekmezci.com adresinden bizimle irtibata geçmenizi rica edeceğiz. Emaili almadıysanız ve iletişime de geçmediyseniz bu konuda sorumluluk almadığımızı belirtmek isteriz.


**** Bu beslenme hiçbir hastalığın iyileşmesi için garanti vermemektedir. Bu konuda bir sorumluluk almadığımızı belirtmek isterim. Bu seminere katılarak kendi isteğiniz ile şekersiz ve glutensiz bir beslenme yapmak istediğinizi kabul etmiş sayılırsınız. Özel durumunlarınız için doktorunuza danışmanızı rica ederim.


Referenaslar :

* ​https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27280721

*https://www.ingentaconnect.com/contentone/png/ajhb/2016/00000040/00000002/art00011;jsessionid=2cgawapidi3dv.x-ic-live-03


En içten sevgilerimle

Sema Özpekmezci

3,978 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör