top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

Sakin Zihin Sakin Beden Mutlu Sonlar

Güncelleme tarihi: 19 Eki 2022

Aldığım tüm mindfulness eğitimlerinden öğrendiklerimi harmanlayıp ilk defa bir araya geldiğimiz bu kapalı grup katılımcılarımın deneyimlerini paylaşmak istiyorum sizlerle. Onlara da deneyimlerini sizlerle paylaşmama müsade ettikleri için buradan bir kere daha teşekkür etmiş olayım.

F.Ö.

Program size nasıl yardımcı oldu? Sema Hanım uzun süredir sizi takip ediyorum, iş aşkınıza bayılıyorum. Ben 52 yaşında emekli bir öğretmenim. Emekli olmayı bazı etkenler nedeniyle (o da uzuun hikaye) hiç düşünmeden aniden karar verdim. Sonra pandemi, sonra halamın ve annemin yaşlılık nedeniyle oluşan sağlık sorunları, halamın geçen sene düşerek kalçasını kırması, bakacak kimsesi olmaması, halam ve annem arasında kaldım kısacası. Dört ay halama baktım, onu ayağa kaldırdım ama bu sene karaciğer yetmezliğinden Haziran'da vefat etti. Çook etkiledi bu durum beni. Bu arada siz sakin zihin, sakin beden eğitimini açınca sarıldım size. Benim için büyük bir refahlamaydı.

Program biterken kendinizde gördüğünüz değişimler nedir? Sema Hanım zihnimde kendimle kavgalıydım, barıştık gibi. Kendime odaklanmayı, gözlerimi kapatıp kendimin farkında olmayı öğrettiniz. En kısa zamanda kamplarınıza da katılmayı çok istiyorum.

Bu programı kimlere önerirsiniz? Herkese, kendi hayatının farkında olmak isteyen herkese öneririm. Eklemek istedikleriniz. Her şey için gülen gözleriniz için, bizimle paylaştıklarınız için çook teşekkürler Sema Hanım'cığım.


 

B.B.

Bir programda daha seninle birlikte olabilme fırsatı bulabildiğim için kendimi oldukça şanslı hissediyorum. Gerçekten çok keyifle katıldığım ve her anından son derece keyif aldığım bir programdı. Zaten senin enerjin ve eğitim verdiğin konular hakkındaki tecrüben her şeyi güzelleştiriyor. Yeni programlarda görüşmek üzere ; Sevgiler

Program size nasıl yardımcı oldu?

Attığım adımın yumuşaklığı, yüzümde hissettiğim esintinin tatlı serinliği, yürürken veya yüzerken vücudumun tüm hareketlerinin mükemmel bir uyum içinde hareket ediyor oluşunu, doğanın kokusunun muhteşemliğini, yaptığım işin stresini sakinlikle yöneterek arkasındaki güzellikleri ve daha nicelerini farkına varmaya başladım .

Program biterken kendinizde gördüğünüz değişimler nedir?

Derslerde deneyimlediğim sakinlik ve farkındalığı gündelik hayatıma da adapte edebilmeye başladım. Bu konuda daha çok yol almam gerektiğini biliyorum ama yola girmiş olduğumu fark etmek, görmek bile harika.

Bu programı kimlere önerirsiniz?

Kayıtsız şartsız herkese öneririm. Ruhunun sakinliğini deneyimlemenin herkesin hakkı olduğunu düşünüyorum.

Eklemek istedikleriniz…

Mindfullness'ı herkesin deneyimlemesini ama deneyimlerken mutlaka Sema ile tanışmış ve çalışmış olmalarını, Sema'nın tatlılığı ve profesyonelliği ile tanışmalarını gönülden isterim. Ben Mindfullness eğitimciliğinin Sema'dan daha çok yakıştığı birine henüz rastlamadım.


 

N.O.

Sevgili Sema Hanım,


Bu maili kaç kez yazıp çöpe attım bilmiyorum.. Ne yazsam eksik kalacak gibi.. 2020 Mayıs MBSR grubu ile başlayan yolculuğumuzda -ki sayfanızı sağlıklı tarifler sebebi ile daha önce de takip ediyordum - yolumuz bugüne kadar çeşitli seminerlerle kesişti. İyi ki, iyi ki.. Anlattıklarınız, pandeminin zorlu zamanlarında hayatın çeşitli dalgalanlamaları ile başa çıkmaya çalışmakta en büyük yardımcım oldu .

Bir dakika durup nefes almak, o düşündüğün daha olmadı diye şefkatle zihnimi ana getirmeye çalışmak, gene kaygılandın diye kendime kızmak yerine kendime sarılmak hep anlattıklarınız ile oldu. Yol uzun, yol meşakkatli, yol keyifli... Yolumuzu kesiştirene şükürler olsun. Her şey için teşekkürler.

Sevgilerimle


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page