top of page
  • Yazarın fotoğrafıSema Özpekmezci

3'lü Eliminasyon ile Tazelenme Mutlu Sonlar 5

Güncelleme tarihi: 16 May

3'lü Eliminasyon ile Tazelenme mutlu sonlar gelmeye devam ediyor. Vaktini ayırıp yazan her katılımcıma çok teşekkür ederim. Çok güzel işler başardık beraber. :) Sizleri bu güzel sonuçlarla baş başa bırakıyorum.

D.K.

Bu programa başlarken hedefiniz ne idi?

Çalışmayan tiroidimden dolayı sistemimin durduğunu hissediyordum. Hiç bitmeyen bir yeme isteği ve özellikle tatlı isteğinin frenlenmesini istiyordum.


Program, hedeflerinize ulaşmaya nasıl yardımcı oldu?

Öncelikle nereden başlayacağımı bilemeyen ben, şahane şeyler başardım. Ekmeksiz, pidesiz yaşayamam diyordum. Şimdi ben yaptıysam herkes yapar diyorum. Ve bu süreçte ne glüten ne de şeker aldım. Tabii ki süt ürünleri de almadım. Yani sıkı sıkı uydum kurallara.

Program biterken kendinizde gördüğünüz fiziksel ve davranışsal değişimler nedir?

Haşimatom olduğu için büyük bir kilo kaybı veya incelme olmadı. Yaklaşık 2kg kaybettim. Asıl sorunum olan bel bölgesi yağlanması duruyor. Ama şimdilik çünkü ben hiçbir şeyi geri tanıtmayacağım ve bir süre daha glüten, şeker ve süt ürünleri olmadan beslenmeye devam edeceğim. Ben bu programın mental olarak insana çok iyi geldiğini söylemek istiyorum. Kişinin kendine hizmeti çok önemliymiş. Bunu fark ettim sizinle.

Bu programı kimlere önerirsiniz?

Herkese. Kendinize verebileceğiniz en güzel hediye bu program. Tüm arkadaşlarıma bunu söylüyorum.

Eklemek istedikleriniz…

Sema Hanım programı yönetme şekliniz, gülen yüzünüz, şahane enerjiniz, her sabah beklediğim mailler, bugün acaba ne yazıyor, ne tarifler var merakı, canlı yayınlardaki güzel örneklemeleriniz için ve yoldaşlığınız için sonsuz teşekkürler ederim.

Sevgiler


 

A.S.Ö.

Bu programa başlarken hedefiniz ne idi?

Rafine şekerden uzaklaşmak, reflü ve 365 gün süren alerjime derman bulmaktı.


Program, hedeflerinize ulaşmaya nasıl yardımcı oldu?

Sağlıklı yemek yemenin keyif verebildiğini öğrenerek, başka bir beslenme türünün var olduğunun ayrımına varmama yardımcı oldu.


Program biterken kendinizde gördüğünüz fiziksel ve davranışsal değişimler nedir?

Eliminasyon boyunca asla reflü olmadım, gaz problemim neredeyse tamamen ortadan

kalktı. En önemlisi regl dönemim ağrısız, ayakta, hafifcecik geçti. Buna ben bile

inanamadım. Bu arada bel ve basen bölgemde ciddi bir incelme oldu. Süreci yoga

yaparak destekledim.


Bu programı kimlere önerirsiniz?

Rafine şekerden kopamayanlara, glütensiz şeylerle doyamayacağını düşünen herkese, sağlıklı yemek yemenin keyifsiz bir şey olduğunu düşünenlere, hiç değilse 4 hafta kadar tüm organlarına iyi davranmayı seçmek isteyenlere.


Eklemek istedikleriniz…

Sizi seviyorum, iyi ki varsınız. Benim için başka bir hayat mümkün artık.


 

H.C.

Bu programa başlarken hedefiniz ne idi?

3’lü Eliminasyon nedir, bunu öğrenmek istedim. Daha önce katıldığım farklı eğitimleriniz, takip ettiğim Instagram hesabınız, uyguladığım tarifleriniz, nefes egzersizleriniz beni bu programa gelmeye hazırladı. Troid ilacı kullanmak istemiyorum. Bu programa başlarken hedefim vücudumu toksinlerden temizlemek, beslenme davranışlarımı düzenlemek ve düzeltmek, bilgi almak, aileme de faydalı olmak, kalıcı olan yolu bulmak hedeflerim arasındaydı. Hepsini buldum.


Program, hedeflerinize ulaşmaya nasıl yardımcı oldu?

En ihtiyaç duyduğum şey temiz bilgi, evrensel, derin, temiz, rafine edilmiş, güncel doğru bilgi. Alt bilgileriniz tamamsa gereksiz bilgileri bıçak gibi kesip atıyorsunuz, yerine yeni bilgilerinizi koyuyorsunuz. Siz toplumsal bir hizmet yapıyorsunuz Sema Hanım. Her birimizin hayatına yön veriyorsunuz, kendi adıma çok teşekkür ediyorum.

Hayatımda ilk defa kendime bu kadar güzel, kaliteli, merakla yeme heyecanları ve zamanı ayırdım. Çünkü bu programın bütünü hakkında hiçbir bilgim yoktu. Parça parça bilgilerimi tamamladım. Hedefim öğrenmekti ben uygulanabilir olanı da arıyordum ve buldum. Sizi çok iyi anladım, tekrar edeyim bunun sebebi bir senedir bu şekilde beslenmek için çok emek verdim. Ama kaçamakların vücuduma neler yapacağını bilmiyordum, yorulunca nasıl devam edeceğimi ve hayat boyu beslenmenin yolunun nasıl olması gerektiğini bilmiyordum. Enerjiyi sağlamanın yolu sadece besinlerden geçmiyor. Hepimizin içinde bir küçük akü var, sizinle büyük aküye bağlandım. Bütünün bir parçası olmak sizin sayenizde, sizin verdiğiniz bilgilerle buluşmakla oldu. İçeriği çok dolu bir eğitim, tüm birikiminizi bizlere aktarmak için uğraştınız çok teşekkür ederim. Hedefim bu şekilde daha da iyisini başarana kadar yürümek, beslenmek, sağlıklı kalmak ve yaş almak. En önemlisi de sistemin, reklamların, yalanların, beslenme sektörünün diğer çalışanlarının, ürünlerin içinden sıyrılıp üstesinden gelebilmek. Koskocaman bir beslenme yalanı var bu ülkede. Bilinçli ve farkında beslenmenin ne olduğuna bir sene emek verdim ve sizinle kocaman dev bir adım attım yine çok teşekkür ederim. Ondan önce ise uzmanlar, yenilenler ve yeme bozuklukları, yeme davranışları ve psikolojik etkilerinden hiç bahsetmek istemiyorum. Tarihe aitler artık. Şimdi anda kalıyorum, çok mutluyum, sağlıklı beslenmek için çok fazla bilgiye sahibim, hayatıma altı ay daha yön verecek bilgiyi aldım. Sonra yine size geleceğime eminim. Bu sefer kampa gelirim sanırım.


Program biterken kendinizde gördüğünüz fiziksel ve davranışsal değişimler nedir?

Sakinim ve huzurluyum, kaygım yok anlattığınız her şeyi severek kabul ettim. Troid tedavim doktor kontrolünde sürüyor, amaç her gün kullandığım 75 mcg ilacı sıfırlama, 12.5 mcg’a düştük bir senede, şu bir iki aydır uğraşıyoruz sıfırlayamadık. Vücudum halen kendi hormonlarını tam olarak üretemiyor. Mayıs ayında kapsamlı tahlillerle tekrar kontrol için çağırıldım. Aynı sebeple beş kilo fazlam var, sizin 3'lü eliminasyon tarihiniz de bu süre içinde eşzamanlı oldu ve katıldım ama kilo veremedim, incelemedim. Halsizlik var ben hissediyorum ve böyle beslenmeseydim kesin kilomu da hissederdim. Bu 21 günlük süre içeresinde hiç kaçamak yapmadım, çok rahat söylediklerinizi uyguladım. Troid değerlerim referans aralıklarının dışında olmasa kesinlikle uçardım eminim. Diyorum ya bu duruma rağmen çok mutlu vücudum, çok sağlıklı bir süre armağan ettiniz ben de karar verdim size iştirak ettim, iyi ki diyorum…


Bu programı kimlere önerirsiniz?

Bu programa ön hazırlığı, birikimi, niyeti, ön bilgisi, merakı olan herkesin katılmasını isterim. Sağlıklı herkesin kendisi için yapabileceği en güzel geleceğe yatırım bu eğitimlerden geçiyor. Sağlık problemi yaşayan herkesin de aynı şekilde kendilerine ve ailelerine sevdiklerine faydalı olabilmelerinin yolu rehberler eşliğinde bilgi edinmek. Sadece modern tıp hiç etkili ve yeterli değil. Fonksiyonel Tıp ve Bütünsel Beslenme olmazsa kendimizi, ruh sağlığımızı da korumamız imkansız. Çok teşekkür ederim Sema Hanım, bilgileriniz bu kadar cömert paylaştığınız için minnettarım. Sonuçta bu işin etik tarafını da gösteriyorsunuz. Bilgiyi toplumun yararına kullanıyorsunuz, çok teşekkür ederim.


 56 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page