• Sema Özpekmezci

Beslenme Anlatıyorum

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2021

Geçenlerde Instagram'da bana 10 soru sormanızı rica etmiştim. Gelen soruların 8’i ‘’şu hastalığım var’’ nasıl beslenmeliyimdi. Açıkçası bayağı şaşırdım. Benim hayatımda en çok anlattığım şey bu ama demek ki hala yeterince kişiye ulaşamamışım deyip, o gün bu yazıyı yazmaya karar verdim. Bu blog postunda sizlerle önemli bilgiler paylaşacağım. Konu sizi ilgilendirmese bile etrafınızla ve ihtiyacı olan kişilerle paylaşır mısınız, böylece bu bilgiler daha çok insana ulaşır. Herkes bazı hastalıklarla savaşıyor veya belki hastalığından haberdar bile değil, yaşadığı durumları normal sanıyor olabilir. Bu yazı yardımcı olacaktır.

Ayrıca bu bilgiler toplu olarak web sitemde blog yazılarında, Instagram hesabımda ve iki tane yayınlanmış kitabımda yer alıyor. Her ay yaptığım seminerlerde çok detaylı anlatıp, uygulatıyorum. Bilgiyi saklayan biri değilim. Her yerde anlatıyorum. Yapabilen postlarımdan, kitaplarımdan, yazılarımdan yapsın (hiçbir maddi karşılık almadan ve beklemeden paylaşıyorum), yapamayan da seminerlerime, eğitimlere katılabilir.


Bu bilgiler çok emekle size ulaşıyor ve tek bir amacım var, çok daha fazla kişiye ulaşması. Evrenden bana, benden size. İhtiyacı olan herkese iyilikler getirsin inşallah.


İnsan bedeni bazı sistemlerden oluşuyor.

- Sinir sistemi

- Metabolik sistemi

- Hormonal sistemi